Zimmermani õigeksmõistmise vastu protestisid eile ka Beyonce ja Jay Z

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuli 2013 kell 9:05Ühendriikides avaldati eile taas mitmes linnas meelt mustanahalise teismelise Trayvon Martini tapnud George Zimmermani õigeksmõistmise vastu. Miamis osalesid protestimarsil ka Martini vanemad ning New Yorgis teiste seas Beyonce ja Jay Z ning inimõigusaktivist Al Sharpton, vahendas BNS.

 

“Usume, et meie poja surm peab muutma ühiskonda ja tühistama seadused, mis annavad õigustuse tappa inimene ainuüksi kahtluse tõttu,” ütles Trayvoni isa Tracy Martin.

Vandekohus mõistis nädal tagasi õigeks vabatahtliku naabrivalvuri George Zimmermani, kes oli mullu novembris lasknud väidetavalt enesekaitseks maha poest väljunud relvitu Martini. USA president Barack Obama kutsus reedel rassiteemale pühendatud kõnes ameeriklasi mõtlema Martini surma ja tema tapja õigeksmõismise üle, juhtides oma emotsionaalses pöördumises tähelepanu paljude mustanahaliste ameeriklaste valule ja ütles, et 17-aastane tapetud nooruk “võinuks olla mina 35 aastat tagasi”.

Tundelisest pöördumisest hoolimata manitses Obama ameeriklasi rahu säilitama ja andis mõista, et justiitsministeerium tõenäoliselt Zimmermanile süüdistust ei esita, sest Florida kohus on teinud oma töö korrektselt. Obama avaldas muu hulgas ka arvamust, et kui “samas stsenaariumis oleks olnud valge meessoost teismeline, siis võinuks nii tulemus kui kõik sellele järgnenu olla teistsugused”. “Selles riigis on vähe mustanahalisi mehi, kel poleks kogemusi jälitamisest, kui nad kaubamajas sisseoste teevad. See kogemus on ka minul,” ütles president.

 

Allikad: BNS, Sky News

Foto: Sky News

 

Toimetas Ksenia Kask

 


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt