Rootsi kuumad uudised 21. jaanuar – 3. veebruar

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2013 kell 16:20Rootslaste loetuim leht on tasuta väljaanne

Tasuta päevaleht Metro on konkurentsitult suurima lugejate arvuga leht Rootsis. Eelmisel aastal saavutati lugejate määraks päevas 1 293 000, mis jätab kaugele maha järgmise klassikalise kolmiku – Aftonbladet (863 000 lugejat), Expressen (814 000) ja Dagens Nyheter (810 000). Link.

 

Rootsis protestitakse hundijahi vastu

Jaanuari lõpus taas käivitunud hundijahihooaeg on kutsunud esile proteste, mida on riigi keskkonnaametkondadele esitanud ökoturismifirmad väites, et hunte kahes konkreetses piirkonnas hävitades tehakse lõpp ka hundivaatlemisest elatuvale kohalikule turismiettevõtlusele. Link.

 

Uuritakse Stieg Larssoni mõju Rootsi kuvandile

Kirjanik Stieg Larssoni ideed on saanud tänu tema tohutu tiraažiga teostele (Millenniumi-triloogia) ja nende põhjal tehtud filmidele väga suure kõlapinna, mis on märgatavalt tõstnud välismaal ka huvi Rootsi ühiskonna suhtes. See omakorda on aga tekitanud Rootsis vajaduse uurida kirjaniku teoste mõju Rootsi kuvandile. Link.

 

Toimetas Ain HinsbergKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt