Soome uudiste kuumad teemad 1.–20. jaanuar

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 10:05– Presidendi soov oma palka vähendada tekitas elava keskustelu kogu ühiskonnas, kusjuures seisukohad jagunesid kahte leeri ja osa rahvast süüdistas riigiisa odavas populismis. Seetõttu pidi president lõpuks täpsustama, et tema täitis lihtsalt valimislubaduse liikuda õiglasema Soome suunas ja see, nagu oleks ta andnud mingi signaali kõigile suurepalgalistele riigis, on vaid kommenteerijate poolt tema teole külge kleebitud eesmärk ja tähendus. Link.

– Soomes kümneid aastaid elanud palestiinlanna avaldas Hollandisse kolimise järel artikli sellest, kuidas ta Soomes elades end kogu aeg võõra ja ahistatuna tundis. Seda pihtimust võis aga tõlgendada ka Soome ja soomlaste rassistlikuks nimetamisena. Artikkel kutsus esile elava arutelu Soomes elavate võõramaalaste ja rassismi teemadel, kusjuures palestiinlanna karme hinnanguid taunisid ka mõned jätkuvalt Soomes elavad muulased. Link.

– Ühes aktuaalseid teemasid lahkavas telesaates näidatud katastroofiline olukord nii töötajate töömoraalis, olmetingimustes kui ka vanurite lohakas hooldamises mõnes hooldekodus põhjustas tormilisi reaktsioone – selle tulemusel on hakatud meedias lahkama kogu süsteemi toimivust. Lingid 1, 2, 3, 4, 5.

 

Toimetas Ain Hinsberg


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt