Uus uuring: kolm tundi teleri ees lapsele halba ei tee

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. märts 2013 kell 14:58Suurbritannias viidi rohkem kui 11 000 viieaastase lapse põhjal läbi uuring, mis tõestas, et ka kolm või enam tundi kestnud telerivaatamine ei ole riskiteguriks hüperaktiivsuse või emotsionaalsete probleemide tekkel.

 

 

Varem USA-s läbi viidud uuringud on andnud teistsuguse tulemuse, kuid oma osa võib seal mängida asjaolu, et need ei arvestanud perede sotsiaalseid erinevusi. Tihti on just puudujäägid perekonnakorralduses need, mis lapse pikenenud perioodideks teleri ette sunnivad. Uus uuring tõestas aga, et laste probleemid saavad alguse mujalt ning teleri või arvuti ees veedetud aega neis süüdistada ei saa. Seega ei ole telerivaatamise piiramine efektiivne vahend lapse käitumise muutmiseks.

 

On muidugi palju teisi põhjuseid, miks rohke telerivaatamine lapse tervisele kasulik ei ole. Näiteks võib tuua rasvumisohu või probleemid kõne arenemisel. Uurijad ei leidnud küll telerivaatamise positiivseid mõjusid, kuigi nad ka ei välistanud neid.

 

Uuringust selgus ka, et Suurbritannia viieaastased veedavad televiisori ja elektrooniliste mängudega keskmiselt kaks tundi päevas.

 

 

Teadusartikli inglisekeelne täistekst.

 

 

Allikas: Independent

 

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt