Ärevusest vabaks! Uus raamat seletab lahti magneesiumipuudusest tuleneva ärevuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. august 2023 kell 17:15Fotokollaaž: FotoHelin / FotoHelin Images + ReMag + Canva.com

2019. aastal avaldas dr Carolyn Dean raamatu “Magnesium Deficient Anxiety”, mis ilmus äsja ka eesti keeles nime “Ärevusest vabaks” all. “Ma ei ole tahtnud ärevuseteemalist raamatut eriti kirjutada, sest pole soovinud rõhutada neid psühhiaatrilisi ega psühholoogilisi seisundeid, millest enamik praktikuid räägib. See raamat keskendub aga hoopis magneesiumipuudusest tingitud ärevusele ja/või stressist ajendatud ärevusele, mis on omakorda tingitud magneesiumipuudusest. Magneesium aitab kehal lõdvestuda ka kõige pingelisema stressi olukorras,” tutvustab oma raamatut dr Dean ise.

 

Dean räägib magneesiumist ja toob lugeja ette enam kui tosin juhtumit, kus inimesed on oma ärevusele saanud leevendust just magneesiumit tarvitades. “Kui taipad, et Sa pole ainus ja paljud eri vanuses ja valdkonnast inimesed kannatavad samalaadsete sümptomite all, muutub Sinu koorem palju kergemaks. Mõistad ka seda, et ei saa oma ärevust eraldada teistest sümptomitest ja et need teised sümptomid tulenevad tihtipeale samuti magneesiumipuudusest,” kirjutab ta raamatu sissejuhatuses ja lisab, et on oluline kasutada magneesiumit, mis imendub hästi ja ei tekita kõhulahtisust. Muide just sellise toote (ReMag) on arst ise ka välja töötanud.

 

Katkendeid raamatust “Ärevusest vabaks”

Kui neerupealised pole enam piisava magneesiumikogusega kaitstud, hakkavad võitle-või-põgene-hormoonid adrenaliin ja noradrenaliin kergemini tööle. Nende korrapäratud pursked põhjustavad pulsi kiirenemist, kõrget vererõhku ja südamepekslemist. Mida suurem on magneesiumipuudus, seda ülepaisutatum on adrenaliini nõristumine verre. Magneesium rahustab närvisüsteemi ja lihaspingeid, aidates leevendada ärevust ja paanikahooge.

„Magnesium Miracle“ kolmanda peatüki „Ärevus, depressioon ja uni“ avan ma järgmise küsimusega:
Kui oleme algselt tasakaalukad inimesed, kes kontrollivad oma närvisüsteemi, siis kuidas me lõpetame ärevate ja hirmude küüsis olevatena?

Ma arvan, et süüdi on järkjärguline, kuid krooniline magneesiumivarude vähenemine. Kui keha on stressis – ja ta võib seda olla sajal erineval põhjusel – vabastavad meie magneesiumivarud seda hädavajalikku mineraali meie vereringlusse ja meist saab koheselt see inimene, keda on õnnistatud toimetulekuvõimega. Tunneme end ühtaegu nii rahuliku kui ka erksana.

Sõbrad ja lähedased arvavad, et me lihtsalt olemegi sellised, aga tegelikult on põhjuseks vaid meie kehas olevad magneesiumivarud.

Kui stressiolukord jätkub ja me stressiepisoodide vahel ei puhka ega asenda magneesiumit, magneesiumivaru ammendub. Ja kui Sa siis seisad stressoriga vastamisi, ei suuda stressihormoonid (adrenaliin ja kortisool) esile kutsuda magneesiumi rahustava toimega vastust. Sel hetkel tõstab adrenaliin Sinu südame löögisagedust, vererõhku ja tõmbab lihased võitlevõi-põgene-režiimiks kokku.

Miljonid inimesed püüavad end tulutult ravida või oma probleemidest jagu saada ülesöömise, suitsu, alkoholi, tänava narkootikumide või muude sõltuvustega, et oma valu maha suruda. 32% ameeriklastest kannatab ärevuse, depressiooni ja narkoprobleemide all. Ja selle asemel, et oma reaktsioone korralikult magneesiumiga ravida, manustatakse igal aastal miljonitele inimestele tervet plejaadi psühhiaatrilisi ravimeid ja soovitatakse psühholoogilist nõustamist sümptomite osas, mis võivad olla tegelikult põhjustatud hoopis magneesiumipuudusest. Nad on stressis, pinges ja ärrituvad ega tea, et lihtsa magneesiumilisandi võtmine aitaks nad sellest allakäiguspiraalist välja. 

 

REMAG STRESSI VASTU – JUHTUM NR 2

Üks klient kirjutas oma sõbra eest järgmise tagasiside, mis näitab, et kuigi mitte miski ei võta ära stressoreid meie elust, saab magneesium aidata inimesel tema stressitasemega hakkama saada.

Mu väga heal sõbral oli selle aasta alguses äärmiselt raske aeg. Üks tema lähedane sugulane kannatas maksapuudulikkuse all ja teine, kel oli diagnoositud eesnäärmevähk, oli saanud just testitulemuse, mis näitas, et hoolimata korralikust toitumisest ja toidulisandite manustamisest oli tema PSA näit tõusnud. Sõber rääkis sellest ka mulle ja ütles, et tal on tohutu stress ja pidev pitsitav valu rinna piirkonnas.

Soovitasin tal proovida ReMagi, mida tema abikaasa juba tarbis. Ma arvan, et ta pidas seda ajaraiskamiseks, sest olukorda ennast poleks see ju muutnud. Aga ta otsustas siiski proovida ja tundis end juba mõned päevad hiljem paremini. Valu rinnus taandus koos öiste krampidega ja ka pidev pingeseisund vähenes sel määral, et ta tundis suutvat endaga taas hakkama saada.

Kahjuks suri tema sugulane mõned nädalad hiljem, aga ta ütles, et ReMag tõesti aitas teda selles stressirohkes olukorras. 

 

ÄREVUSE VALLANDAJAD

Kui ma kirjutasin raamatut „Heart Health“ („Südametervis“), koostasin pika nimekirja arteriaalse fibrillatsiooni vallandajatest. Ja nüüd leian end loetlemas samu asju ärevuse vallandajatena (ja kõik need võivad olla tingitud magneesiumipuudusest või põhjustada magneesiumipuudust) ning kõik need päädivad lõpuks õhupuuduse, adrenaliini kiire tõusu, peksleva südame ja hirmuga.

Loe seda pikka ärevuse vallandajate nimekirja ja leia need, mis Sinu kohta kehtivad. Paanikaks pole põhjust – peagi taipad, et magneesium suudab enamiku neist kõrvaldada. 

 1. Õhusaaste
  Ajakirjas BMJ avaldati 2015. aastal artikkel, kus analüüsiti 71 000 naise andmeid ja leiti seos õhusaaste ja ärevuse vahel.
  Hea on see, et magneesium ennetab bronhiaalse spasmi teket ja võib aidata kopsust mürke eemaldada. ReAline’i koostisosad võivad aidata maksal saastet, sh raskmetalle detoksifitseerida.
 2. Alkohol
  Alkoholitarbimine vabastab neerupealistest katehhoolamiine – eriti aga noradrenaliini. Alkohol vallandab südames ladustunud adrenaliini. Plasma atseetaldehüüd, etanooli peamine metaboliit, tõstab katehhoolamiinide kontsentratsiooni südamelihases, toimides südame stimulandina. Alkohol ja ülalmainitud metaboliidid tekitavad südamele stressi, põhjustades südame löögisageduse kiirenemist, mida võib tõlgendada ka ärevusena.
  Alkoholist loobumine põhjustab katehhoolamiinide suurenenud vabastamist. Alkoholi ületarbimist seostatakse ka kõrgvererõhutõvega. Mõnedes veinides leiduvate sulfitite, pestitsiidide ja fungitsiidide jäägid võivad tundlikel inimestel esile kutsuda reaktsioone.
  Alkohol vähendab magneesiumi hulka ja alkoholi laguproduktid, nagu atseetaldehüüd, vajavad kehast väljumiseks magneesiumi. Alkohol toidab ka soolestiku pärmseent, mis päädib pärmseene vohamisega ja 178 erineva pärmitoksiini, sh atseetaldehüüdi tootmisega.
 3. Kaltsium
  Kõik, mis alandab magneesiumitaset, võib viia ärevuse sümptomiteni. Kaltsiumilisandid, rohkelt piimatooteid sisaldav toitumine ning kaltsiumiga rikastatud toidud ja joogid (nt apelsinimahl) võivad ammendada magneesiumivarud ja viia magneesiumipuudusega suhteliselt sarnasesse seisundisse. Kaltsiumitarbimist vähendades võid leida, et ärevus taandub.

 

FAKTE ÄREVUSE KOHTA

Igast olukorrast halvima eeldamine on ärevuse peamine põhjustaja. Lisaks muretsemisele, halvale eelaimdusele ja paanikahoogudele võivad esineda ka mentaalsed ja füüsilised sümptomid, sealhulgas:
◊ valu rinnus
◊ pearinglus
◊ õhupuudus
◊ kõhulahtisus
◊ suukuivus
◊ südamepekslemine
◊ südamekloppimine
◊ kiire südame löögisagedus
◊ unetus
◊ ärrituvus
◊ viha
◊ keskendumisvõime puudumine
◊ hirm, et oled hulluks läinud
◊ depersonaliseerimine (ebareaalsustunne, et Sa ei oma enda tegude üle mingit kontrolli) 

Kui Sa pole kunagi oma elus ärevushoogu läbi elanud, siis Sa ei tea, mida tähendab eelseisva hukatuse kohutav tunne. Mina sain aimu, mida ärevus võiks tähendada ajal, mil kogesin menopausi. Just hetk enne kuumahoo täistabamust tundsin, kuidas mind valdab eelseisva hukatuse tunne. See kohutav tunne läks küll mõne sekundi pärast üle, aga asendus kuumahoo endaga. Mitte ükski kord, kui see jälle juhtus, ei mõistnud ma, et see on eelseisva kuumahoo märguanne, sest ma olin sellest hetkest nii haaratud. Hukatuse tunne ja kuumahood jäid lõpuks vähemaks, aga teadmine, et ärevuse sümptomid võivad olla biokeemiaga tihedalt seotud, jäi. Just seetõttu olen ma täielikult veendunud, et
magneesium võib ärevuse ravis ja ennetuses väga hästi toimida, sest see võib sinu biokeemiat positiivses suunas mõjutada. Arstid ei tea nende hukatuse tunnete põhjust, nad kas vaatavad sellest üle või annavad veel rohkem ravimeid.

Siiski on nii see tunne kui ka depersonaliseerimise tunne, mida Roman koges, ravitav ja kõrvaldatav magneesiumi abil.

Stress ei ole ärevus ja ärevus ei ole stress. Nagu ennist mainitud, võivad suuremate magneesiumivarudega inimesed olla need õnnelikud, kes saavad oma nina südamerahuga otse stressi sisse pista.

Lõppude lõpuks on stressi sümptomid ja märgid magneesiumipuuduse omadele väga sarnased. Nende hulgas:
◊ laiaulatuslikud lihas- ja liigesevalud
◊ kõhukrambid
◊ vähenenud sugutung
◊ unustamine
◊ valud rinnus
◊ südamepekslemine
◊ õhupuudus
◊ hammaste krigistamine
◊ tujukõikumised
◊ kõhukinnisus või -lahtisus
◊ külmad ja higised käed
◊ peataolek
◊ ülesöömine või isutus
◊ rahutus
◊ ärrituvus
◊ kõrge vererõhk
◊ kurvameelsus või nutuhood
◊ peavalud 

Kui lähed käputäiega neist sümptomitest oma allopaatilise arsti vastuvõtule, lahkud praksisest suure tõenäosusega peotäie retseptiravimitega. Kui lähed naturopaadi juurde, siis tosina hirmkalli toidulisandiga. Mina aga ütlen, et alusta ReMagiga – magneesiumiga, mis võimaldab Sul manustada terapeutilisi koguseid ja Sa näed täpselt, kui palju magneesiumipuudus neis sümptomites rolli mängib. 

 

Allikas: dr Carolyn Dean “Ärevusest vabaks” (tasuta e-raamat)

PS. Sooduskoodiga Telegram8 saad Ezymedica e-poest nii RNA Reseti (ReMag magneesium jne) kui ka Enzymedica toodetelt 8% allahindlust.

 

Toimetas Sisuturundus


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt