Liigne soola tarbimine võib soodustada rasvumist ja põhjustada põletikke

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2014 kell 17:30Enamik noorukeid tarbib sama palju soola kui täiskasvanud, ent ajakirjas Pediatrics avaldatud uuring näitab, et soola rohke tarbimine seostub lastel nii tüseduse kui ka põletikuliste protsessidega.

 

Uuring käsitles 766 tervet teismelist, kellest 97 protsenti hindas oma soola tarbimist Ameerika Südame Assotsiatsiooni (American Heart Association – AHA) soovitatud vähem kui 1500 mg päevasest naatriumikogusest kõrgemaks.

Uuringus toodi välja selge seos soola liigse tarbimise ja tüsenemise vahel. Neil inimestel, kes tarbivad rohkelt naatriumi, tuvastati ühtlasi ka kõrgemad TNF-alfa väärtused: need on molekulid, mis annavad oma negatiivse panuse kroonilise põletiku ja autoimmuunhaiguste tekkesse. Peale selle mõõdeti neil noorukitel ka leptiini kõrgemaid tasemeid – tegemist on rasvarakkude toodetava hormooniga, mis surub tavaliselt maha isu ja põletab rasva, kuid võib krooniliselt kõrgete tasemete juures avaldada hoopis vastupidiseid toimeid.

Kuna kaalu alandamine on raske protsess, on märksa hõlpsam piirata soola tarbimist ja tuleb meeles pidada, et laste päevane soolatarbimine võib soodustada rasvumist ja krooniliste põletike teket.

 

Allikas: ERR, MedIndia

Foto: lindseycatarino.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt