Alusta uut aastat puhtalt lehelt: Oleg Pissarenko kutsub kontserdile “Andestamine”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. detsember 2019 kell 17:01Armastusemuusika looja Oleg Pissarenko annab 28. detsembril ainulaadse aastalõpukontserdi Kumu auditooriumis, kus tõstab fookusesse andestamisteema. Kuidas andestada endale ja lähedastele – vanematele ja sõpradele, partneritele ja lastele – ja mis sellest andestamisest kasu võiks olla?

 

Kui Oleg Pissarenko mõtleb lapsepõlvele, siis mõtleb ta emale ja isale, kes elavad siiamaani Narvas. Mõtleb, kui olulised inimesed nad on tema elus. “Ilmselt igaühe elus on vanemad olulised. On erinevaid perioode: mingi hetk tunduvad vanemad kuidagi ebameeldivad, sekkuvad liiga palju, domineerivad, tahavad otsustada, ja siis aeg läheb mööda ja ühel hetkel suudad lihtsalt neid armastada sellisena, nagu nad on. Mitte püüdes neid muuta või ennast tõestada, enda õigust taga ajada. Mitte ette heites neile, kuidas nad on sind kasvatanud, vaid lihtsalt armastades oma vanemaid,” ütleb Pissarenko. Vanematele on uuel plaadil “Armastuse muusika” pühendatud üks eriline pala.

Omapärane lugu plaadil on ka “Nostalgia“. Oleg soovis oma sünnilinna aidata ja tegi “Eesti 100“ raames Narvas suure rahvusvahelise festivali. Arvas, et nüüd ta lepitab eestlased ja venelased ja tõstab selle linna tuhast, ent hävis majanduslikult ja vaimselt.

“Eelmine sügis peale seda oli minu elu kõige raskem aeg. Mõtlesin, et ma suren ära. Ma ärkasin öösiti ja mul olid hirmuhood. Ma ei suutnud endale andestada, et nii loll olin. Läksin psühhoterapeudi juurde. Ta uuris, kui palju ma venelastega suhtlen – vähe. Samuti loen ma vähe venekeelseid raamatuid. Miks? Vastasin, et kuna ma elan Tartus ja mul on kõik hästi. Ta ütles, et sul ei ole kõik hästi. Kui sa oma päritoluga ei ole kontaktis, siis sa ei saa päris samme astuda, sa ei ole kohal. Ma püüdsin lepitada eestlasi ja venelasi, aga oleksin pidanud lepitama ära enda sees eestlase ja venelase,” nostalgitseb muusik, kes vaatamata esimesele ebaõnnestumisele peab siiski kodulinna Narva au sisse tõstmist enda jaoks väga oluliseks.

Hulgaliselt tunnustusi pälvinud helilooja, muusik ja produtsent Oleg Pissarenko on unikaalne nähtus Eesti muusikamaastikul. Presidendilt V klassi ordeni ja ERR-ilt aasta muusiku tiitli pälvinud mees loob muusikat, mis mõjub kui rännak sisemaailma, otse armastuseallika juurde, inimese südamesse. Olegi muusika on armastuse- ja rahumuusika. Iga tema loodud ja esitatud heli on läbitunnetatud, hingestatud ja kannab endas kõiksuse loovat energiat. Kumu auditooriumi laval on mees kahe kitarri, klahvpilli ja live-elektroonikaga.

Oma Facebooki lehel kirjutas Pissarenko nii: “Ma mõtlen täna aastale, mis on läbi saamas, meenutan pöördelisi muutusi, millele rohelise tule julgesin anda, rõõmule, mis muutustele julgelt vastu astuda aitas, valule, mille tundmisest ennast hoida polnud võimalik ja kõigile inimestele, eriti lähedastele, kes inglite kombel mind kogu aasta jooksul saatnud ja aidanud on. Täitun sellele kõigele mõeldes ääretu tänu ja alandlikkuse tundega, tajudes, et just praegu on õige aeg tegeleda andestamise teemaga. Palun siin ja praegu (veelkord) siiralt vabandust kõigi ees, kellele valu või kurbust olen sel aastal põhjustanud ning annan andeks kõigile, kes minu suhtes ülekohtuselt, julmalt või ükskõik mis muul moel ebameeldivalt käitunud on!”

 

Vaata lisaks: Piletilevi
Foto: Kaupo Kikkas

 

Toimetas GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.