Hulla nagu lapsepõlves: Täiskasvanute Lastelaager toimub juba kaheksandat aastat!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuli 2022 kell 16:12Foto: Kadri Valsberg

Täiskasvanute Lastelaagris tehakse kõike seda, mis hoiab keha ja hinge noorena ja külaliskasvatajaks on üle maailma tuntud naljamees ja kallistamisguru Shaft Uddin. Laager toimub juba kaheksandat aastat, sel korral 29.-31. juulil Laitse Graniitvillas.

 

Kui minna mõne põlisrahva juurde Aafrikas või Lõuna-Ameerikas ja küsida: “Kas teie külas leidub inimest, kes ei laula, tantsi ega mängi trummi?”, siis jäävad hõimlased nõutuks. Sellist inimest ei eksisteeri, sest tantsimine, laulmine ja mängimine on just need loomulikud tegevused, mis hoiavad hinge noorena ja keha aktiivsena!

Üldiselt on nii, et mida vanemaks inimene jääb, seda vähem ta midagi teeb aga tegelikult peaks olema vastupidi. Mida vanem sa oled, seda olulisem on hoida oma keha ja vaim värske läbi rõõmustamise, füüsilise kontakti, tantsimise, laulmise ja ka rütmimise. Pidev uudishimu, mängimine ja uute asjade katsetamine on sisemise nooruse võti ja just seda Lastelaagris tehaksegi!

Lastelaagri eestvedajateks on väelaulik ja menuraamatu “Eluterve pohhuist“ autor Tom Walsberg, muinasjutuvestja Erki Kaikkonen ja metsasünnipäevade vaimne isa Illimar Piltsberg. Üllatuskasvatajaks on üle maailma ükssarvikuna tuntud Shaft Uddin, kelle viral-videod on loonud temast lustliku “tantraguru“ multifilmitegelase. Lastelaagris seksuaalsusega ei tegeleta, küll aga sukeldutakse koos mängude ja uudishimu maailma. Shaft õpetab oma sisemist last äratavatele täiskasvanutele enesearmastuse praktikaid, naljakaid laule, kallistamistehnikaid, Bollywoodi tantsu ja break-tantsu.

Vaata videot juba toimunud lastelaagrist:

 

Kas elu on tõsine wärk? Või hoopis mäng?

Lapsed katsetavad uusi tegevusi ja uusi asju igapäevaselt, aga millal sina midagi sellist tegid, midagi uut ja huvitavat, mis ei pruugi sul isegi õnnestuda aga mis võib olla ometigi meeli ergastav, arendav, põnev ja äge? “Me garanteerime, et selle kolme päeva jooksul saad sa vähemalt aasta nooremaks,” ütleb müramisõpetaja Illimar Pilt.

On lugu, kus indiaanlane kohtas antropoloogi ja küsis: “Ma olen kuulnud, et teil on seal linnades väga populaarseks saanud stress. Me oleme ka väga huvitatud, mis see äge asi on, mida kõik nii väga harrastavad. Kuidas me seda proovida saaks?”

Stress ja muretsemine on haigus, mis tuleb peamiselt sellest, et elu ja asju võetakse liiga tõsiselt. Jah, võib tööasju tõsiselt ajada ja suuri asju korda saata aga vahepeal peab vastukaaluks ka lõdvestuma, mängima, kallistama ja mõistma, et pole need “tähtsad” asjad üldse elukvaliteedi ja õnneindeksi mõttes nii olulised. Lõppude lõpuks pole oluline mitte see, palju sa pappi kokku ajasid ja kui kuulekalt sa kaheksast viieni tööl käisid, vaid hoopis see, kui palju sa armastasid, kui palju sa arenesid, kui õnnelik ja pingevaba olid sa kõiges selles, mida sa ka tööalaselt korda saatsid!

 

Täiskasvanud kardavad eksida! Aga ainult vigu tehes saab õppida!

Me soovime täiskasvanutena, et kõik tuleks kohe välja, tunneme piinlikkust, kui mõni asi ei õnnestu, sõltume teiste arvamusest ja oleme unustanud, et jalgrattaga sõitma õppides kukkusime korduvalt, aga proovisime ikka ja jälle. Me unustame, et millegi õppimine seisneb korduvalt ebaõnnestumises, võtame elu liigse tõsidusega ja tavaliselt loobume juba esimesel korral, kui mõni asi välja ei tule. Ometigi oleme me piiramatu arenguvõimega olendid ja olenemata vanusest võime kõik veel õppida laulma, tantsima, žongleerima või kasvõi saksofoni mängima.

Foto: Kadri Valsberg

 

Milline on sinu igavese nooruse eliksiir?

Täiskasvanute Lastelaager, mis algab 29. juulil, pakub võimaluse minna tagasi lapsepõlve. “Me ei lõpeta mängimist mitte seepärast, et saame vanaks, vaid me saame vanaks, sest me lõpetame mängimise,” on öelnud 2017. aasta lastelaagri peakasvajataja Fantuzzi.

Laager pakub palju hullamist, saunatamist, töötubasid, südame ja hääle avamist, maiuste söömist, tervislikku taimetoitu, mõnulemist, trummimist, tantsimist, kallistamist, veidi vingerpusse ja diskot eriti ägedas Laitse Graniitvillas!

Kokkuvõttes teeme kõike, mis hoiab keha ja hinge noorena. Muudame stressi, pinged ja muretsemise laulu, tantsu ja mängude abil rõõmuks, rahuloluks ja julguseks. Kusjuures lapsed laagrisse lubatud ei ole, et me täiskasvanutena saaksime olla kohustustest vabad ja tunda end ise lastena.

Väelaule laulab Tom Walsberg, korda hoiab muinasjutuvestja ja täiskasvanute arendavate mängude spetsialist Erki Kaikkonen, sportlikke mänge korraldab blogija Illimar Pilt, kohal on tantsuõpetaja Merrit Helistve, tervendaja Elisabeth Sau, ruumihoidja Kadri Valsberg ja erikülalisena maailmakuulus ükssarvik Shaft Uddin!

 

Lastelaager Täiskasvanutele toimub 29.juuli – 31.juulil Laitse Graniitvillas ja lõpeb 31.juulil 18:00 grandioosse Ceremooniaga, mis on ühtlasi Tom Walsbergi 40nda juubeli pidu, kus juuakse kakaod, lauldakse väelaule ja ekstaatilist tantsu mängib DJ Martin Saar.

“Kui ühislaulmisele lisada tubli annust väge, tantsu ja mänge, siis on tulemuseks puhas maagia ja rõõmu laager, mis avardab su olemust igal tasandil!“ räägib üritusest laagris osalenud koolitaja Joonas Saks.

Vaata ka laagri kava:

 

➜ Liitu laagriga siin www.suurtelastelaager.ee või unistustesuvelaager@gmail.com
31. juuli Ceremooniale ja ekstaatilisele tantsule saad pileti siit: https://fienta.com/et/o/5455

 

Toimetas Lastelaager TäuskasvanuteleKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt