Maadlus hääletati olümpiamängude kavast välja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2013 kell 15:59 

Täna hääletati Lausanne’is Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juhatuse koosolekul olümpiaajaloo üks legendaarsemaid alasid – maadlus – 2020. aasta mängude kavast välja, kirjutab Delfi Sport.

 

ROK on põhjendanud varem ühe ala eemaldamist sooviga värskendada programmi. Olümpiamängudele optimaalseks alade arvuks on määratud 26. Kaasaegsetel olümpiamängudel pole võisteldud maadluses vaid korra – 1900. aastal Pariisis.

Maadlusel pole siiski täiesti võimatu 7 aasta pärast toimuval olümpial esindatud olla. Nimelt kandideerib see ala koos softpalli, karate, squashi, ronimise, rulluisutamise, surfi, pesapalli ja wushuga vabaks jäävale kohale. Otsuse teeb ROK septembris, kui valitakse ka 2020. aasta olümpialinna. Kandidaadid on Istanbul, Madrid ja Tokyo.
Henn Põlluste, Eesti maadlustreener ning Londoni olümpial hõbeda võitnud Heiki Nabi juhendaja oli maadluse 2020. aasta olümpiamängudelt väljajätmise kohta kuuldes üllatunud.

“See on väga paha uudis meie spordialale. Maadlus on ju kavas olnud nii ammusest ajast, harrastajate ja osalevate riikide arv on üha kasvanud. Maadlusele tehakse liiga,” arvab Põlluste.

 

Allikas: Delfi Sport

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt