Oskused, mida pead omandama, et olla pokkeris edukas 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2022 kell 16:19Foto: DavidPixabay 

Pokker võib asjatundmatule tunduda nagu iga teine lõbus kaardimäng, kuid tõelises pokkerimängus on peidus väga palju enamat. Tegemist on mitmetes riikides tunnustatud spordialaga, milles tipptaseme saavutamiseks ei piisa ainult heast õnnest ja mängureeglite tundmisest. Edukas pokkerimängija on nagu tippsportlane – pühendunud, vastupidav ja võidule fokusseeritud.  

 

Praktika, praktika, praktika 

Mänguoskuste harjutamine on pidev tegevus, oma analüüsioskusi ja strateegiaid tuleb pidevalt arendada. Kuna pokker nõuab erinevaid psühholoogilisi, strateegilisi ja matemaatilisi elemente, on pokkeri harjutamine võimalus parandada enda elus väga mitmeid oskusi, millest paljud on vajalikud ka muudes isiklikes ja tööalastes olukordades.  

 

Planeerimine on esmatähtis 

Kõige olulisem oskus pokkerimängu ja ka loomulikult ka kõigi teiste hasartmängude juures on oskus enda rahaga mõistlikult ümber käia. Pole mõtet oma üle oma võimaluste panustada, kuigi teatud olukordades on riskide võtmine äärmiselt vajalik. Eelarve planeerimine ja enda rahaga oskuslik majandamine on loomulikult eluks vajalik oskus meile kõigile.  

 

Kannatlikkus ja pingetaluvus on voorus 

Pokkerilauas – eriti võistlus pokkeris – võivad mängud venida äärmiselt pikaks ja pingeliseks. Mängud võivad kesta mitmeid tunde ning lauast lahkumine ei ole ilma kätt maha panemata ja võistlusest lahkumata võimalik. Võimalus mitte puhata ja olla samal ajal pidevalt terav ja kontaktis on äärmiselt keeruline isegi tipptasemel mängijatele. Suure surve all tähtsate otsuste tegemine on loomulikult väga vajalik oskus ka muudes eluvaldkondades ja aitab säilitada keerulistes olukordades külma närvi. 

Lisaks sunnivad pikad võistluspäevad olema äärmiselt kannatlik. Mängijatel on õigus endale võtta piisavalt aega, et oma järgmise panuse suurust otsustada, seega on pokkeri võistlustel osalemine ja nende jälgimine väga suur väljakutse. Tegemist ei ole malega, kus järgmine käik tuleb teha stopperi järgi. Õppides mitte ärrituma situatsioonides, mida te muuta ei saa, õpetab see ka näiteks pikkades järjekordades või ummikutes seistes asja külma kõhuga võtma. 

 

 

Ainult õnnest piisab vähestes mängudes 

Kõige populaarsemad kasiino mängud eeldavad sageli lisaks õnnele ka tõsiseid analüütilisi oskusi. Kõige lihtsamad on loomulikult erinevad slotikad ja rattakeerutamise mängud, kus strateegiast väga palju kasu ei ole. Kui tegemist on juba spordiennustuse või lauamänguga, siis on taustateadmised, analüütilised ja matemaatilised oskused ning pingetaluvus igas mängus väga suureks eeliseks.  

Ilmselt põruvadki väga paljud potentsiaalselt head mängijad sellega, et nad ei ole tugevad strateegid. Loodetakse liiga palju oma heale mälule ja oskusele tõenäosusi arvutada: Tegelikkuses eeldab edukas pokkerimäng väga palju planeerimist, strateegiat ja teiste mängijate stiilide tundmist. See ei ole lihtne spordiala, kuid oskuste omandamine annab väga palju eluks vajalike kasulikke teadmisi juurde. 

Mängust kasulike teadmiste õppimiseks ei pea tingimata olema tipptasemel mängija, vaid harjutamist saab alustada ka mõnes online kasiinos või koduses keskkonnas sõprade keskel.  

 

Kehakeele lugemisest saab teie lemmikhobi 

Kindlasti olete korduvalt kuulnud väljendit poker face, mis tähendab enda emotsioonide vaka all hoidmist. Pokkeris peetakse oskust ennast oma näoilmete või liigutustega vastastele mitte välja anda üheks suurimaks väljakutseks. Vaatamata sellele, et paljud mängijad varjavad silmi tumedate prilliklaaside taha, on meil kõigil alateadlikud liigutused, mida me teatud olukordades tegema hakkame. 

Pokkerimängijad õpivad nii enda emotsioone kontrollima, kui teiste kehakeelt oskuslikult lugema. Väikesed liigutused, mida keegi teeb, kui ta unustab, et teda jälgitakse või on väsinud: langenud õlad, tooli seljatoele nõjatumine, kõrvade katsumine ja muu sarnane on professionaalsete mängijate jaoks olulised vihjed, kuidas vastamängija ennast tunneb. Arvatakse, et pigem nõrga käega püütakse oma pinget varjata ja lõdvestatakse ennast teadlikult palju.  

 

Edukas pokkerimängija on vastupidav strateeg  

Kõige olulisemaks eduka pokkerimängija oskuseks on osata planeerida ja teostada oma strateegiaid. Selleks tuleb oma peas läbi mängida kümneid võimalikke lahenduskäike ja seda õpetab hästi näiteks malemängu harjutamine. Lisaks sellele tuleb treenida kannatlikkust ja vastupidavust, et pikkadel turniiridel hästi energiat säilitada. Enda kehakeele ja emotsioonide kontrollimine ning vastaste alateadlike märguannete lugema õppimine annavad veelgi enam edukale mängule juurde.  

 

Toimetas sisuturundus


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt