Joogaõpetaja Reet Remmel: Meelerahu ja rõõm on elu kõige olulisemad asjad!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. november 2020 kell 22:02



Juba ligi sajandi on jooga läänemaailmas järgijaid ja harrastajaid kogunud ning selle mõiste alla mahub nii mõndagi. Küll kätkeb see endas ülimat naiselikku müstikat, küll mehelikke supervõimeid või suisa tippspordilaadset treeningkompleksi ning tihtipeale võib tegu olla ka lihtsalt virgutusvõimlemisrühmaga. Ent tõsi, needki aspektid sisalduvad joogas kui süsteemis.

 

Vähem aga teadvustatakse endale joogat kui väga individuaalset lähenemist oma kehale ja meelele ning seda just seetõttu, et läänemaailmas kaasneb sellega ikka mingi nn. kambavaim kui mitte muu, siis vähemalt grupitreeningu läbi. Samas, mis sobib kõigile, ei pruugi sobida üksikindiviidile ja vastupidi. Jooga kodumaal Indias anti ja kohati antakse ka täna teadmisi liiniõpetust pidi ehk õpetajalt õpilasele, nõnda et tegu võib olla vägagi individuaalse lähenemisega.

Õpetaja Reet Remmel jagab teadmisi, tõsi küll, grupis, ent eesmärk on paradoksaalselt väga indiviidikeskne: lõppeks peab igaüks olema suuteline enda jaoks just selle ainuõige süsteemi leidma, millega oma keha ja meelt tervendada ning ärksa, ent samas lõõgastunud hoida.

Kogemuslikult võib öelda, et jooga on piire ületav saladus, kus ei loe vanus, sugu ega eelnev tervislik seisund – igaüks leiab oma. Ja aastakümnete jooksul on Reet omandanud supervõime oma õpilasi selles aidata.

Reet Remmel:

“Olen elu jooksul tegelenud paljude enesearengu aladega. Üks korduv kogemus: meele treening jääb tihti tahaplaanile. Mida aeg edasi, seda enam olen tunnetanud: meelerahu ja rõõm on elu kõige olulisemad asjad. Need aga on ülitihedalt seotud kehaga. Nii hingamise, täieliku lõdvestuse kui jooga asanate ehk harjutustega. Mitte asjata pole jooga aastatuhandete tarkus. Sajandeid on lihvitud meetodeid, tehnikat. Enam ei eita keegi, et meel ja meelerahu on elukvaliteedi osa.

Paljud arstid ja teadlased kinnitavad, et kõige ohtlikum terviselaastaja on stress. Sageli ei osata end selle eest kaitsta. Ei kuluta me ju igapäevaselt psühholoogi või psühhiaatri ust. Küdeme omas mahlas, elame välja lähedaste peal. Esimesed tundemärgid on väsimus, mõtete keerlemine mingi teema ümber, ringist välja saamata, huvide kokkukuivamine, vähimagi riski vältimine.

Kindlasti pole jooga imerohi, mis mõjub paari tunni või päevaga. See on treening. Treeningu võtmeküsimus on järjepidevus. Nii et veidi kannatlikkust! Jooga on nii protsess kui eesmärk ühtaegu. Joogat ja meditatsiooni peetakse läänemaailma kõige kiiremini arenevaks eneseteraapia vormiks. Meeleseisund, tunne, kehaline heaolu, paindlikkus – see on midagi, mis ei kao ega kulu. Kõik, mida oled pakkunud iseendale, jääb sinuga. Ja mis kindel, puhanud aju teeb parimaid otsuseid!”

 

Kus ja kuidas joogaga alustada?

Näiteks on kõigil soovijail on võimalik Reet Remmeli käe all joogat teha loengu- ja treeningusarja “Tervis sinu enda kätes” raames. ERP Medicali ja Kadaka Konverentside uus terviklik sari annab osalejatele praktilisi nõuandeid oma organismi eest hoolitsemiseks nii füüsiliselt kui vaimselt. 16. novembrist 9. detsembrini jagavad oma ala spetsialistid dr Riina Raudsik ja joogaõpetaja Reet Remmel nõuandeid tervise turgutamiseks ja stressi leevendamiseks. “Uus sari täiendab suurepäraselt meie juba toimuvaid koolitusi, pakkudes huvilistele veel ühe vaatenurga ning tegevusvõimaluse oma tervise eest hoolitsemiseks,” sõnas Kadaka Konverentside koolituste koordinaator Leelo Lehtla uut koostööd kommenteerides.

Dr Riina Raudsiku loengusari vaatleb organismi kui tervikut. Ta on 40-aastase staažiga tohter, kes on oma patsientide seas palavalt armastatud. Riina maailmapildis ühenduvad akadeemiline tõenduspõhine meditsiin ja n-ö alternatiivsed tervenduspraktikad, mistõttu ta usub, et iga inimene on võimeline ennast ise tervendama igal eluhetkel, kui omab selleks vajalikku infot.

Sarja põimivad tervikuks iganädalaste loengutega sobitatud joogatunnid, millest esimene leiab aset juba 18. novembril. Treeningud viib läbi joogaõpetaja Reet Remmel, kes on joogaga tegelenud üle 20 aasta. Joogaõpetaja sai temast Indias, jooga sünnimaal, kuid praegu õpetab naine joogat mitmes kõrgkoolis ja asutuses. Reet kirjeldab joogat kui praktikat meele ja keha tervendamiseks: järjekindel osalemine joogatreeningutes annab justkui möödaminnes ka terve ja paindliku keha.

 

Loengud ja joogatunnid toimuvad:

16.11.2020 Keha terviklik käsitlus energeetilisest aspektist
18.11.2020 Joogakursus
23.11.2020 Vee ja mineraalide tähtsus organsüsteemide töös
25.11.2020 Joogakursus
30.11.2020 Emotsioonide mõju füüsilisele kehale
02.12.2020 Joogakursus
07.12.2020 Paastumisest ja autofaagiast kui tervise ühest alustalast
09.12.2020 Joogakursus

Terve keha ja vaimu tähtsus on praegu küllap olulisemad kui kunagi varem. Kõikidel sarja üritustel hoiame distantsi ja kanname maski (ka kohapeal saadaval)! Rahvas, ärme lase üksteist tülli ajada!

 

Vaata lisaks: Kadaka KonverentsidPiletilevi

Foto: erakogu

 

Toimetas Sander Soomaa

 

 

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt