Täna öösel süüdatakse Läänemere ääres muinastuled

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. august 2013 kell 17:44photo (1)Läänemere riikide elanikud süütavad laupäeva õhtul mere ääres tuhandeid lõkkeid, et tähistada muinastulede ööd. Sarnaselt varasematele aastatele oodatakse päikeseloojangu ajal kõiki inimesi mere äärde ja veekogude kallastele süütama lõkkeid, et olla ühisosaks tulede ketist, mis koos Läänemere randades luuakse. Endale lähima tule, mida öisesse randa nautima minna, leiad siit.

 

Mere äärde kutsujate toimkonna eesmärk on meelde tuletada Eesti vabaduse tähtsust, Läänemere rahvaste ühtsust, loodushoiu olulisust ja ühes sellega tuletada meelde merekultuuri pärandit.

Aktsiooni eestvedajad on avanud veebikaardi, kuhu muinastulede  ööl osalejad saavad kanda oma lõkke asukoha ja osalejate arvu. Mullu kogusid muinastulede öö kaardistajad veebikaardile 550 lõkkekohta Eestist, Lätist ja Soomest. Kaardile märkijad süütasid 725 lõket ja nende andmete järgi oli mere ääres 21 100 osalejat.

Alates 2009. aastast on muinastulede veebikaardile kantud üle 2900 lõkkekoha ja üritusega on sellest ajast alates ühinenud kokku üle saja tuhande inimese Eestis ja naaberriikides.

Muinastulede  ööd korraldavad mereuudiste portaal Mereblog, rannarahva koda ja Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva korraldustoimkond.

 

 Allikad: BNS, Muinastuled.ee

Foto: Telegram

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.