Naabrid: Lätis käib võitlus ainult võimu ja ametikohtade pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. september 2013 kell 9:02Kuulus režissöör: Lätis käib võitlus ainult võimu ja ametikohtade pärast

Tuntud režissöör Viestur Kairishs andis kultuuriguruna ränga hinnangu Lätis toimuvale – käib võitlus mitte ideede vahel, vaid võimu ja ametikohtade pärast.

Samas ideid napib ehk puudub eesmärk ning puuduvad ka neid ideid ja eemärke väljapakkuvad isiksused, kelle sappa võiks end sättida. Kairishsi arvates toimub ühiskonnas lihtsalt mingi kulgemine põhimõttel igaüks kuhu iganes. Link.

 

Läti elanikud hakkasid rohkem kulutama vabale ajale ja puhkusele

Läti majanduse kosumisest annab märku see, et Läti elanikud on taas hakanud rohkem kulutama vabale ajale ja puhkusele. Kui eelmise aasta esimese seitsme kuuga kasvasid kõige enam kulutused eluaseme mugavusele (mööbel, vaibad, tapeet jne), siis tänavu on sama perioodi jooksul hakatud lihtsalt erineva kauba kokkuostmise (tänavune trend on kellad ja juveliirtooted) asemel märgatavalt rohkem kulutama raha ka vabale ajale ja puhkusele ehk lubades midagi ka hingele. Link.

 

Dombrovskis rekordpeaminister

Valdis Dombrovskis on suhteliselt sagedase võimuvahetuse kiuste äsja püstitanud 1633 päevaga peaministriks olemise perioodi rekordi taasiseseisvunud Lätis. Dombrovskil on õnnestunud Läti peaministriks saada kolmel korral – 12.märts 2009, 3.november 2010 ja 25.november 2011. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt