Teadlik meelelahutus: laupäeval esilinastub lendorava kampaania muusikavideo

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2016 kell 20:41lendoravMTÜ Noored Rohelised teatab, et muusikavideo lendorava päästekampaania käigus sündinud Henry Laksi ja Marten Kuninga laulule “Lendorav” on lõpuks valmis ning jõuab laupäeval 12. novembril kell 12:00 kuni 13:00 kinos Sõprus (aadressil Vana-Posti 8, Tallinn) avalikkuse ette.

 

Intensiivse raietegevuse tagajärjel on lendorava populatsioon pea olematuks kahanenud, teadlaste sõnul on sama olukorra jätkumisel need loomad aastaks 2020 tõenäoliselt Eesti metsadest jäädavalt kadunud.

Noorte Roheliste poolt algatatud lendorava päästekampaania käigus koguti petitsioonile “Lendorava ja metsade kaitseks” 2054 allkirja, mis saadeti Riigikokku. Selle tahteavalduse tulemusel kinnitas valitsus aastaid sahtlipõhjas seisnud lendorava kaitsekava ja lisaks alustas Keskkonnaministeerium 25 uue lendorava kaitseala moodustamist. See pole aga kaugeltki piisav, et tagada liigi püsima jäämist.

Meie eesmärk on teavitada Eesti inimesi olukorra tõsidusest ja kiirendada üleminekut taastuvenergiale. Teatavasti kavatsetakse Auvere elektrijaama koostootmiskateldes energia saamiseks põletada põlevkivi koos puiduga, mida raiutakse Ida-Virumaa metsadest, kus juhtumisi asub ka lendorava viimane pelgupaik,” ütles Noorte Roheliste liige Joonas Laks.

Noored Rohelised tänavad kõiki abistajaid: “Armsad lendorava sõbrad, anname teile teada, et kauaoodatud muusikavideo Lendorava laulule, mille autoriteks Henry Laks ja Marten Kuningas, on lõpuks valmis saanud ning üsna pea avaneb meil võimalus seda kõigi teiega jagada. Täname kõiki hooandjaid ja toetajaid, keda Eesti metsad, liigiline mitmekesisus ja lendorava saatus pole ükskõikseks jätnud ning , kes on selle armsa loomakese elupaikade säilitamisele kaasa aidanud.”

Noorte Roheliste eestvedaja Züleyxa Izmailova andis mõista, et: “Lendorava päästeprojektile sellega veel punkti ei panda. Oleme aktiivses koostöös Euroopa Parlamendi liikmete ja keskkonnaorganisatsioonidega.  Valmistame ette juba järgmisi samme, et motiveerida Eesti valitsust ja Riigikogu energiapoliitika mahajäämust tunnistama ning leidma innustust riigi energiasektori kaasajastamiseks. Ajal, mil riigid üle terve Maa, sealhulgas suurimad saastajad nagu USA ja Hiina asuvad täitma Pariisi kliimalepet, et vähendada CO2 emissioone ja inimkonna tekitatavat negatiivset keskkonnamõju ning sellest tingitud massilist liikide väljasuremist, peab ka Eesti oma kohust täitma ning põlevkivist taandumist alustama. Eesti energiasektori madal efektiivsus ja lubamatult suured heitmekogused, pole enam saladuseks ning erilise tähelepanu osaliseks kliimapoliitika kontekstis saab Eesti järgmise Euroopa Liidu eesistujana. Ainult siis, kui austame loodust, kasutame taastuvaid energiaallikaid ning ei tegele oma metsade üleekspluateerimisega, võime tõenäoliselt tagada, et meid ümbritsevate liikide arvukus enam ei langeks.”

Enne laupäevast muusikavideo esilinastust kino Sõprus ekraanil jutustab lendoravate elust Eestis zooloog Uudo Timm, kes on lendoravate uurimisega tegelenud juba üle 20 aasta. Kohaletulnutel avaneb võimalus esitada asjaosalistele ka teemakohaseid küsimusi.Muusikavideole Hooandjad, kes kingitustele pole veel järgi jõudnud, saavad oma kingi kohapeal kätte!

Üritust toetab Kino Sõprus. Tegemist on pereüritusega ja osavõtt on kõigile tasuta.

Vaata videot:

 

Allikad ja lisainfo: “Lendorav” muusikavideo esilinastuse Facebook, Noored Rohelised 1, NR2

Pilt: noored.eu

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt