Valguskett: hubane valguslahendus koduhoovi või ettevõttele aastaringselt 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2023 kell 9:46Foto: funrent.ee

Kuidas valgustada koduhoovi või terrassiala selliselt, et see oleks hubane ka hilistel õhtutundidel? Kuidas muuta ettevõte silmanähtavamaks klientidele? Nendele ja teistele küsimustele leiad vastused altpoolt. Lisaks vaatame üle, mida jälgida valgusketi ostmisel. 

 

Valguskett on lihtsaim ja kiireim viis muuta keskkonda hubaseks ja mõnusaks. Oluline on jälgida valgusketi kaitseastet – mida suurem kaitseaste, seda ilmastikukindlam valgusti on. Kõige kindlam on osta IP44/45 ja IP65/67 kaitseastmega. Kindlasti jälgi, et valguskett oleks jätkatav. Kui avastad, et ostetud valgusketist jääb puudu, siis saad lihtsasti juurde lisada. Selleks peab olema valgusketil ühel poole “isane” pistik ja teisel pool “emane” pistik. Kui sa pole kindel, siis küsi kindlasti enne ostu teenindajalt. 

 

Mis vahe on tavalisel odaval valgusketil ja professionaalsel valgusketil?  

Üldjuhul on odavamal valgusketil peenem kaabel. Professionaalsel ketil on kaabel paks ja tugevast kummist. Peenem kaabel tugevamaid tuuleiile ja UV kiirgust ei kannata. Kui soovid, et valguskett õues kestaks aastaid, siis tuleks valida kallim variant.  

Lisaks on professionaalsel lambiketil kõik pirnipesad eraldi, st need on vahetatavad. Pirnipesadel on spetsiaalne kumm, mis kaitseb niiskuse ja vee sattumist pesasse. Kui juhtub, et valgusketi pesa saab kahjustada, siis ülejäänud valguskett jätkab endiselt tööd. Lisaks saab valgusketti tellida igas pikkuses ja vajadusel saab jätkata. 

Foto: funrent.ee

 

Millised on võimalused valgusketi paigaldamiseks? 

Kõige tüüpilisem variant on puult-puule, kui selleks võimalus on. Teine variant on kinnitada see aasade külge. Selleks tuleks fassaadile või terrassile paigaldada keermega konkskruvid. Kui tegemist on kivi või betooniga, tuleks kasutada ka tüübleid. Puu sisse saab kruvi lihtsasti keerata. Telkidesse ja varjude alla saab valgusketti paigaldada näiteks nipukatega.  

Muidugi on veel erinevaid võimalusi, kuidas valgusketti kasutada. Peamiseks piiriks on kujutlusvõime! Eriti hea on valgusketi puhul see, et saad alati muuta selle asukohta. Isegi, kui otsid lisavalgustust siseruumi, siis tasub kaaluda just valgusketti. 

Foto: funrent.ee

 

Mis pikkuses valgusketti tellida? 

Enne tellimist mõtle läbi asetus ehk kuidas valgusketti paigutada plaanid. Seejärel mõõda mõõdulindiga kaugused, aga arvesta väikse varuga, sest valguskett ripub. 

 

Kas valgusketi tööd saab automatiseerida? 

Valgusketi tööd saab automatiseerida valgusandurite või taimeritega. See paigaldatakse pistikusse. Valgusanduri puhul veendu, et see oleks kohas, kus valgus päevasel ajal peale paistaks. Taimeriga saad seadistada vastavalt soovile, millistel aegadel valguskett töötaks. 

Kui soovid muuta oma koduhoovi või terrassiala hubaseks istumiskohaks; ettevõtet rohkem esile tuua ja valgustada alasid, kus kliendid viibivad, siis kaalu kindlasti valgusketti.  

 

Toimetas sisuturundus

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt