Ege Hirv: Erinevalt väikeerakondadest, üksikkandidaatide hääled suurtele parteidele ei kandu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2019 kell 11:12“Valimisseadusest tulenevalt kanduvad kõik väikestele erakondadele antud hääled edasi võitjaerakonnale, nõnda kodanike protesti naeruvääristades. Ainukesed õiged protestihääled on need, mis antakse üksikkandidaatidele, need jäävad protestina üksikkandidaatidele ega kandu kuhugi edasi. Just sellest meedia vaikib, pannes üksikud samasse olukorda väikeparteidega ja korrutades seda häälte kaotsimineku mantrat,” kirjutab Telegramile üksikkandidaat Ege Hirv.

 

EMORI, Turu-Uuringute ja Faktum Ariko viimaste küsitluste keskmisena on numbrid järgnevad:
REF…………………25
KESK……………..25
EKRE………………19
Isamaa……………10
Sotsid……………..11
Eesti200………….4
VABA………………2
Rohelised……….2
teised……………..2
KOKKU:………100

Ehk siis vastavalt valimisseadusele lähevad väikeste hääled võitjaerakonnale ja Reform saab 10 kohta lisaks ning jätab sotsid, isamaalitšikud ja nuiamehed opositsiooni istuma, ise laialt irvitades, sest opositsioonis peavad vastalised, üksteisemaapõhjaneedjad hakkama ju koostööd tegema.

Pilt on kurb ja muutust kodanike jaoks nendes numbrites ei ole, riigivargused jätkuvad 100 miljoni euro kaupa, e-masin töötab sünkroonis meedia ja küsitlejatega, lihtsalt realiseerides etteantud arvud.

Mida siis väike valija saaks teha sellises olukorras kui erakond kuuletub ainult siis kui ilma häälteta jääb ?

Ainult hääleta jätmise poliitikast saavad parteilased aru.

Valimisseadusest tulenevalt kanduvad kõik väikestele erakondadele antud hääled edasi võitjaerakonnale, nõnda kodanike protesti naeruvääristades.

Ainukesed õiged protestihääled on need, mis antakse üksikkandidaatidele, need jäävad protestina üksikkandidaatidele ega kandu kuhugi edasi. Just sellest meedia vaikib, pannes üksikud samasse olukorda väikeparteidega ja korrutades seda häälte kaotsimineku mantrat.

See kõik on täiesti vale, sest üksikkandidaatidele ja alla 5 % jäävatele erakondadele antud hääled ei ole sarnased. Üksikkandidaatidele antud hääled on riigivaraste, nomenklatuuri kriitika.

Üksikkandidaatidele antud hääled jäävad neile ja väikeste parteide hääled liiguvad võitjaerakonna kasuks nende arvele. See on ka põhjus, miks need 2 uut erakonda rohelistele ja Vabaerakonnale lisaks tekitati.

Kartell pole kunagi varem nii mures olnud oma häältesaagi pärast, sest katuseraha jagati kodanikeühendustele 10x rohkem tavapärasest ehk siis 33 miljonit eurot.

Kodanikele hakatakse tagastama rohkem makstud tulumaksu, et tekiks vau-efekt, aga ununeks küsimus, miks riik asjata kinnipeetud rahalt % ei maksa.

Täpselt ajastatud oli “Tõe ja õiguse“ esilinastus, et saaks rahvusluse ümber lokku lüüa ja rinnale tagudes end uhkelt eestlaseks hüüda, korraks unustades sõnad väljasurev ja jätkusuutmatu.

Et olukord hakkaks paranema, selleks on vaja massiliselt anda protestihääli üksikkandidaatidele, sest nii näitate erakondadele koha kätte ja on vaja leppida 15 maakonnas kokku isikumandaadi jagu hääli ühele inimesele, mis iganes erakonnas ta ei ole. Tehke protestihäälte kanaliseerimise abil endile 1 maakonna esindaja Riigikogus, sellest on palju abi meile kõigile.

Tegutsege!

 

Ege Hirv
Kandidaat nr 1196, Tallinna Kesklinn, Pirita, Lasnamäe

 

Foto: npr.orgKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt