Hando Tõnumaa: ma ei saa aru, miks te lihtsalt ei tee ühist erakonda?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2024 kell 14:28Foto: Mariann Joonas

Kogu linn on taaskord koroonaterroristide plakateid täis. Ma ei saa aru, mille põhjal ma teid valima peaksin, kui teie reklaamikampaania sõnum on kõigil täpselt ühesugune: Edasi! Tugev! Kindel! Eesti! Toetame sõda ja kaitsekulutuste tõstmist. Ma tean, et ma ei ole kõige teravam pliiats, aga ma tegelikult ka ei saa aru, mis neid erakondasid eristab. Ma saan aru, et plakatitel on erinevad inimesed ja mõned plakatid on teist värvi. See on ainus, mis teid minu jaoks eristab.

 

Kõik suuremad erakonnad (Reform, EKRE, Keskerakond, Sotsid, Isamaa, Eesti 200) aitasid Eesti rahvale pähe määrida koroonapettust ja tekitasid sellega riigile miljarditesse ulatuva kahju ning tervele generatsioonile eluaegsed hingehaavad.

Kõik erakonnad vaikivad, et 9/11 on sisetöö ja seega ei saa nn konflikt Ida ja Lääne vahel olla must-valge, nagu seda meile müüakse.

Kõik erakonnad toetavad sõjategevuse jätkamist ning teevad endast kõik, et sõda Eesti pinnale tuua.

Minu jaoks on erakondade aeg ammu läbi ja seda on selgelt näha ka meile müüdavate parteide sõnumist: sõnum on kõigil ju üks ja sama. Seega, miks teid üldse vaja on? Kogu kamba peale esitlete te meile parimal juhul kaht erinevat ideed/ettepanekut.

Ma tahan näha süsteemi, kus analüüsitakse ja esitatakse kümneid, kui mitte sadu erinevaid ideid ja visioone.

Isiklikult ma arvan, et esmajärjekorras peaksime tegema endast kõik, et nn sõda Eesti pinnale ei tuleks.

Ja samaaegselt peaksime looma kuulikindla süsteemi, mis garanteeriks, et see, mis toimus koroonapettusega, ei saaks mitte kunagi korduda.

Kahjuks selliste sõnumitega erakondade plakateid ma ei näe.

Me peame looma süsteemi, kus on null tsensuuri ja toimub avalik kallutamata arutelu kõikidel teemadel, mis puudutab kogu rahvast. Rääkisin sellest ideest pikemalt paar aastat tagasi videos: ettepanekud uue süsteemi/valitsuse 2.0 loomiseks.

Kõigele eelnevale toetudes – ma ju peaksin olema täielik debiilik, kui valiksin ükskõik kelle eelnimetatud erakondadest?

 

Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt