Lugejakiri: Tänusõnad Telegrami Konverentsile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2017 kell 13:52konverentsi pilt14. aprilli suur reede Nõmmel, Von Glehni Teatris, tegi suure sündmusega hingele pai ning ergutas vaimses plaanis laiemalt mõtlema. Ikka oma peaga ja mitte mattuma abitult igasuguse kaheldava ja ühekülgse infomüra mülkasse. Hea, kui selliseid lihtsaid kuldseid reegleid aeg-ajalt meelde tuletatakse.

 

Hommikul tundusid teatrimaja koridorid ja loengusaal jahedavõitu, kuid kohale saabunud ühtehoidev inimgrupp soojendas oma avatud südametega keskkonda ja kogu päeva vältel  ühendas meeldivat seltskonda inimlik hingesoojus ja sõbralikud naeratused.

Läbi paljude huvitavate loengute kinnistusid kuulajate mälusoppidesse tõeliselt olulised probleemid ning väärt ideed nende lahendamiseks. Oma ala tipud esinesid veenvalt, arvestatavate argumentidega ja ilmekate faktinäidetega, pälvides pühendunud publiku tulised aplausid.

Suurepärane korraldus võimaldas kasutada paljusid lisateenuseid ning toitlustus toimis kõrgel tasemel. Tore oli näha rahvamassi, kus igas vanusegrupis inimesed mõnusalt vennastusid ja õlatunde toel suurtele sõnumitele häälestusid. Lahe, et mõnedel lubati ka oma neljajalgne pereliige rihma otsas sisse tuua. Ikkagi rahvalik kogupereüritus.

Telegrami konverents on võimas programm, mis leebe kuid toimiva äratuskellana hoiab avatud meelega kodanikud ärkvel ega lase neil niisama lihtsalt vajuda jõuliste manipulatsioonide ja propaganda rüppe. Avab meie kõrvu ühiskonnas eksisteerivatele murenootidele ning aitab heade soovitustega elukeskkonda taas õigeks häälestada. Telegram ja tema konverents – see on humaansusest ja maailmaparandamisest kantud sõnum sinule ja minule.

„Mõelge oma peaga!“ kõlas korduvalt kõrgelt lavalaudadelt, soliidse esinemislaadiga sümpaatse õhtujuhi mikrofonist saalis istujatele ja kõrvalruumi televiisorivaatajale.

Nii lihtne ja elementaarne näib see soovitus esmapilgul, kuid tegelikult teame me kõik, kui raske võib see vahel olla meie tänases meeletult kiires ja kurnavas infomaailmas.

Aastaid läbipaistva meedia lipulaevana tegutsenud Telegrami kollektiiv suutis pakkuda asjaliku liigutava elamuse kõikidele huvilistele. Jääb lootus, et see traditsioon saab jätkuma aastast aastasse ning et kuulajaid ja isemõtlejaid lisanduks.

Peale konverentsi juhi õpetlikke lõpusõnu oli kuidagi nii soe ja lootusrikas astuda kargesse kevadõhtusse armsas Nõmme linnaosas, et ürituselt kaasa saadud sädeme toel iseendas lõkendama löönud päikesega minna vastu eesootavale suvevalgusele. Jagugu seda meile kõigile ülirohkesti.

Aitäh, Telegram, esinejad, õhtujuht ja kõik armsad kokkutulnud kodanikud, selle eest, et olemas olete. Päikest!

 

Andre Tamm

Konverentsi külastaja

 

Foto: Ingrid PeekKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt