Tsensuur Postimehes: Estonia huku vandenõust rääkiv artikkel kustutati

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. aprill 2017 kell 7:15postimees tsensuurEelmisel nädalal jõudis avalikkuse ette, et Postimehe ajakirjanikud saatsid märtsi lõpus juhtkonnale kirja, milles heidavad ette liigset sisu ja artiklite tonaalsuse dikteerimist. Teemat ERR-ile kommenteerinud Eesti Meedia sisu- ja programmidirektor Hanno Tomberg ütles tol korral: “Rääkisime toimetusega need teemad eelmisel nädalal läbi ja siin ei olegi rohkem midagi kommenteerida. Siin ei ole mitte mingit konflikti.” Ometi on sel nädalal taas näha tsensuuri karvast kätt. Nimelt andis tähelepanelik Telegrami lugeja teada, et märkas esmaspäeval Postimehe portaalis Elu24.ee Estonia huku vandenõust (mida käsitletakse ka Telegrami konverentsil) rääkivat artiklit, kuid sama päeva õhtul ta seda enam ei leidnud.

 

Asusime asja uurima ja mõne minuti googeldamise järel leidsime, et tõepoolest oli Postimehe ajakirjanik säärase artikli üles pannud – see oli salvestunud Google´i mälusse, kuid Elu24.ee lehel sama artiklit avada püüdes leiab eest veateate.

Tegime Google´i taastatud lingist ka video:

Mida arvad sina, hea lugeja. Kas Postimehe / Eesti Meedia juhtkond käskis artikli eemaldada seetõttu, et sisu oli seotud Telegramiga või seetõttu, et M/S Estonia huku vandenõuga? Või võis siin olla hoopis mõni kolmas põhjus? Ja kas selliste juhtumite valguses saab väita, et Eestis on vaba ajakirjandus? Ja kas mingil moel kõiki eestlasi puudutanud teemaga seotud uudis ei peaks just peavoolumeedias ilmuma?

 

Allikad: WebCache, Elu24Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt