Reformierakondlasest Delfi IT-juht: valimiste vältijaid võiks oodata trahv

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. detsember 2022 kell 17:12Ekspress Meedia IT-juht, EBSi digiturunduse õppejõud ja Reformierakonna Keila piirkonna juhatuse liige Ivar Krustok leiab Eesti Päevalehe arvamusartiklis, et valimised võiks teha kohustuslikuks ja valimiste vältijaid võiks oodata trahv.

 

Krustok toob välja, et uuringute kohaselt ei plaani umbes 40-50% Eesti inimestest järgmistel valimistel osaleda.
Mis järgmiseks? Karistame neid, kes ei hääleta ühe või hääletavad teise erakonna poolt? Edendame demokraatiat diktatuurlike võtetega? “Reaalsuses tähendab valimiskohustus seda, et soovi korral saab inimene anda ka protestihääle, näiteks sedelit rikkudes. See võimalus peab inimestele jääma,” vastab IT-juht artiklis ennetavalt kommentaarides õhku visatud küsimustele.

“Demokraatia ei tähenda seda, et selliseid kohustusi ei saaks inimestele peale panna või valimisprotsessis osalemine rikuks kuidagi inimõigusi. Ilmselt kõige parem näide siin on Austraalia, kus valimised on olnud kohustuslikud juba peaaegu 100 aastat. Ühiskond aktsepteerib seda ning valimispäevadega kaasnevad suured pidustused ja traditsioonid. Demokraatiaindeksi edetabelis on Austraalia 9. kohal, Eesti aga 27. kohal,” sedastab Krustok.

Huvitav, kui demokraatlikuks nähtuseks peab mees Austraalias rakendatud karme koroonameetmeid, nagu karantiinilaagrid, kodust lahkumise keelud ja sisuline sundvaktsineerimine mitmes osariigis?

Loe ka: Tõele näkku vaadates: ikkagi pole kedagi valida.

 

Allikas: Eesti Päevaleht

 

Kommenteeris Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt