Rus.Delfi intrigeeriv arvamuslugu: Kelle heaks töötab “topeltagent” Kaja Kallas?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2022 kell 16:07Venekeelses Delfi.ee-s on täna ilmunud huvitav arvamuslugu “Topeltagent Kaja Kallas: Kelle heaks peaminister töötab?”. Ajakirjanik Vitali Beštšastnõi arutleb eile Eesti Päevalehe ja Delfi portaali poolt Kaja Kallase Eesti 2022. aasta mõjukaimaks inimeseks valimise valguses, et peaministri mõju siin ja sealpool riigipiire või Toompead ja all-linna on kardinaalselt erinev.

 

“Kõikvõimalikud maailma ajakirjad ja liidrid on tema tööd rahvusvahelises poliitikas ära märkinud. Kuid mitte kõik kohalikud, eriti vene keelt kõnelevad elanikud, ei nõustu nende regaalidega,” märgib Beštšastnõi RusDelfi veerus.

Ajakirjanik loetleb seejärel üles mitmeid positiivseid seiku Kaja Kallase peaministri teest. “Ta on üks neist, kes kutsub esile kas kiitvaid positiivseid emotsioone või äärmiselt negatiivseid muigamisi. Ühed austavad ja hindavad, teised põlgavad ja naeravad. Ja te ei saa öelda, et etteheited oleksid loogikata,” ütleb ta, lisades, et Eesti on esikohal inflatsiooni, kinnisvara ja kütuse hinnatõusu poolest.

Beštšastnõi sõnul ei saa tõsiselt võtta sõnu, et inflatsioonis ja energiahindade tõusus on süüdi Putini sõda, sest aasta tagasi novembris veel midagi sellist ei juhtunud.

Kaja Kallase head omadused võimaldavad tal teenida punkte rahvusvahelises poliitikas. Kuid Beštšastnõi arvates ei ole sel aga mitte mingit kaalu Lasnamäe või Narva elanike jaoks, kelle põhimured on seotud inflatsiooniga.

“Ta on hea välisminister, aga halb siseminister (laias mõistes). Ta esindab Eestit Euroopas hästi, aga eestlasi Eestis halvasti. Kas see on praegu Eestile halb? See on põhiküsimus, millele vastuse saame mitte varem kui 3. märtsil,” lõpetab ajakirjanik oma mõtiskluse.

 

Allikas: RusDelfi

 

Toimetas Ksenia KaskKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt