Repliik: Kahepalgeline laste kaitsmine?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2017 kell 12:00iluv6imlejaTäna hommikul jäi mulle silma Virumaa Teatajas ilmunud lühike artikkel “Iluvõimlejad näevad vett ja vilet“, kus kirjeldatakse alla 10-aastaste tüdrukute võimlemistreeningut.

 

Mõned väljavõtted artiklist:

“Pisikesed preilid tegid vaikides soojendusharjutusi, sõbraliku olekuga treener käis ükshaaval kõiki juhendamas ja aitamas. Abistamine võttis mõnel piigal lausa vee silmist välja.”

“Kõigepealt asusid tüdrukud spagaati tegema. Aga mitte põrandal, vaid nii, et üks jalg pingil. Niimoodi on nurk suurem kui 180 kraadi. Kolm minutit piina tundus igavikuna. Kõik tihkusid vaikselt nutta.”

“Laagris on iga päev kaalumine, ja kui nääpsuke on sada grammi raskem, kui võiks, saab ta lõunaks supi asemel õuna. Vahel teevadki tüdrukud puuviljapäeva. Peterburi iluvõimlejate kohta märkis Prave, et piigad söövad väga vähe. “Pretensioone neil ei ole. Söövad kõike, mis antakse, aga kogused on hästi väikesed. Kehakaal on neile ülioluline. Nende töö on juba väiksest peale väga professionaalne.””

Ma tahaksin selle peale küsida, et kus läheb piir lapsepiinamise ja professionaalsuse vahel?

Kui keegi kodus sellist asja lapsele teeks (eriti vegan), oleks tegu kohe väga suure ja avalikluse tähelepanu nõudva probleemiga, aga kuna see on SPORT, siis on kõik täiesti okei?

 

Mariann Joonas

Telegrami peatoimetaja

 

PS. Artiklit jagati ka VWSEK Facebooki grupis, kuhu postitati seepeale järgmine kommentaar: “Mõned aastad tagasi kuulsin Tartus bussis kolme vast umbes 13 aastase piiga vestlust. Igaüks oli veidi erinevas puberteerifaasis ja sellest tulenevalt ka isepäraste vormidega. Kõik tegelesid iluvõimlemisega ja esialgu räägiti muidugi söömisest, põhiliselt sellest, kes kui vähe sööb. Üsna pea jõuti oksendamiseni, selgus, et seda harrastatakse ka aegajalt. Kenasti teati, et põhiline probleem oksendamisega on ikkagi see, et hingeõhk jääb halb…
Kuskil seal vestluses keskel selgus ka, et range mittesöömine käis neil parasjagu seetõttu, et kaalumine oli lähedal ja keegi ei tohtinud üle 45 kilo kaaluda. Kas see number oli neile ette antud või ise etaloniks võetud, ei tea.”

 

Foto: Youtube ekraanikuvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt