Repliik: Viha, mille sa lendu lased, võib tulla sinu või su lähedaste juurde ringiga tagasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. november 2019 kell 19:48“Vaata, vihaga on hoopis nii, et see on pime. See on kuradi pime! See ei vali, kelle peale lennata, see lendab, sest sa oled selle lendu lasknud. See lendab mööda inimesi, keda sa ei tunne, ei tea. Ja ühel hetkel saab ring täis ja see lendab tagasi sinu ellu, sinu pere juurde,” kirjutab oma Facebooki seinal Kristel Rannaääre. Autori lahkel loal jagame seda ka Telegrami lugejatega.

 

Ühel tuulisel kevadõhtul jalutasin töölt koju. Kui olin jõudnud foori taha, tundsin, et pean tõmbama salli üle pea kõrvadele, et mitte jääda haigeks. Olin jõudnud seal, sall peas seista loetud sekundid, kui minu taha jäi seisma rattaga meesterahvas. Pikk, kõhna, kahvatu. Vaikuse teepervel katkestas tema sülitamine, mis ei tahtnud kuidagi lõppeda. Vaatasin selja taha ja taipasin, et ta sülitab minu suunas. Minu pilgu peale hakkas mees pomisema: “Teie mehed vägistavad naisi… Ma teen sinuga asju, mida sa ette ei kujutagi… Ma tõmban su hambad ükshaaval riidepuuga välja.” Kogu teksti ma enam ei mäleta ja kõike ka ei kuulnud. Mind on tänaval ahistatud, sest olen naine, mind on tänaval sõimatud, sest mu kaasa on naine. Kuid mitte kunagi elus ei ole ma tundnud nii palju hirmu, kui tol hetkel seal foori taga. Ma reaalselt kalkuleerisin oma peas, kuhu suunas ma jooksen ja kas mul üldse on lootust, kui ta mu kätte saab. Vaid mõnekümne sekundi pärast jäid foori taha seisma veel kaks noormeest. Ma mõtlesin, et kui midagi nüüd hakkabki juhtuma, siis ehk on mul nüüd suurem lootus siit situatsioonist tervena pääseda.

Vaata, viha ei ole selline asi, mida külvad ja kontrollid. See on asi, mida sa külvad ja ei kontrolli. Sa seisad avalikkuse ees ja õhutad inimesi vihkama inimesi. Sa arvad, et kui sa kutsud inimesi üles vihkama moslemeid, homosid, venelasi või ükskõik keda, siis sa teed õiget asja. Sest on olemas õiged ja valed inimesed. Sa ütled välja oma viha, pühid käed puhtaks ja heidad tugitoolile puhkama. Sa tunned ennast hästi, sest oled ajanud “õiget” asja. Sa arvad, et see teeb head sulle ja su perele. Vaata, vihaga on hoopis nii, et see on pime. See on kuradi pime! See ei vali, kelle peale lennata, see lendab, sest sa oled selle lendu lasknud. See lendab mööda inimesi, keda sa ei tunne, ei tea. Ja ühel hetkel saab ring täis ja see lendab tagasi sinu ellu, sinu pere juurde.. Ühel hetkel on seal foori taga sinu tütar, kelle pea külmetab ja kes otsustab tõsta salli kõrvadele. Ja see võib olla see hetk, kui seal on seesama mees, või hoopis keegi teine, kelle südames on viha, mille sina oled lendu lasknud..

 

Kristel Rannaääre

 

Allikas: Facebook

 

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt