Uurijad: ülemaailmne kollaps on tõenäoline

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 9:15 

Veidi pärast seda, kui kardetud maailmalõpp ära jäi, avaldati ajakirjas “Proceedings of the Royal Society” Paul ja Anne Ehrlichi raport teemal “Kas globaalse tsivilisatsiooni kokkukukkumist on võimalik vältida?”. Autorid leidsid, et kollapsini viivad ülerahvastumine, rikaste liigne tarbimine ning viletsad valikud tehnoloogilise arengu vallas.

 

Pääsemisteena näevad nad drastilist muutust nii kultuuris, sotsiaalelus kui poliitikas. Ehrlichid väidavad, et meie esivanematel polnud põhjust ei geneetilisel ega kultuurilisel tasandil pikaajaliste probleemidega tegeleda, nii et liigina elame me n-ö ühest probleemist teiseni. Kui varitsev hädaoht on kaugel, ei suuda me seda tõsiselt võtta.

Enam meid selline taktika edasi ei aita, kuid pole erilisi tõendeid, et ühiskond oleks rongina meie poole kiirustava katastroofi vastu mobiliseerunud või midagi ohverdanud, kuigi vaid see suudaks maailma järgmiste põlvkondade jaoks päästa. Raporti autorid näevad inimeste mobiliseerumise veduritena teadlasi, akadeemikuid ja vabaühendusi.

Meil on olemas kõik, et maailma kokkuvarisemisest päästa, kuid inimesed ei taju olukorra tõsidust ning see võib meid üsna tõenäoliselt hukutada.

 

Allikad: Huffington Post, P&A Ehrlichi raport

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt