49 miljoni euro väärtuses Eesti kroone on eurode vastu vahetamata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. detsember 2013 kell 14:23Estonian-kroonNovembri alguse seisuga on Eesti kroone tagastamata veel kokku 49 miljoni euro väärtuses, sealhulgas pangatähti 42 ja münte 7 miljoni euro väärtuses.

 

Novembri jooksul tagastati kroone Eesti Panka umbes 125 000 euro väärtuses, teatas keskpank. 2011. aastal tagastati Eesti Panka kroone 318 miljoni, 2012. aastal 3,5 miljoni ja 2013. aasta 11 kuuga 1,8 miljoni euro väärtuses.

Uuest aastast lõpetavad Swedbank ja SEB pank oma sularahakontorites Eesti kroonide vahetamise eurode vastu. Jaanuarist alates saab kroone eurodeks vahetada keskkursiga, teenustasuta ja piiramatus koguses Eesti Panga muuseumis Tallinnas.

Jaanuaris ja veebruaris pakub Eesti Pank ka võimalust vahetada muuseumis Läti lati pangatähti eurodeks keskkursiga ja teenustasuta. Latimünte Eesti Pank ei vaheta. Päevalimiit inimese ja tehingu kohta on 1000 eurot.

Kuhu on see raha kadunud?

 

Allikad: BNS, Eesti Pank

Foto: tt-group.net

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt