Rootsi rahandusministrit vihastasid pankade helded dividendid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2014 kell 9:42corruption-in-swedenRootsi rahandusministrit Anders Borgi vihastas riigi suurpankade otsus jagada heldeid dividende, ministri hinnangul näitab see, et pangad ei ole küpsed kandma vastutust, ja ta lubas pankade tegevuse piiranguid karmistada juba kevadel, kirjutab uudisteagentuur TT.

 

“See näitab, et pangad ei ole kuulda võtnud signaale, mida me oleme saatnud. Järelikult on vaja reegleid karmistada,” selgitas ta. Borgi sõnul tuleb hoolitseda maksumaksjate huvide eest: “Meil on väga suur pangandussektor ja see tähendab ka suurt riski ka Rootsi majandusele ja maksumaksjatele.”

Minister selgitas, et rahandusministeerium arutab finantsinspektsiooni ja keskpangaga, mida tuleks ette võtta.

Rootsi Swedbank on otsustanud maksta dividendideks 75 protsenti eelmisel aastal teenitud kasumist. Dividend aktsia kohta on 10,10 Rootsi krooni, mis kokku teeb 11,1 miljardit krooni. Teine suurpank SEB on otsustanud maksta dividendideks 59 protsenti kasumist ehk neli krooni aktsia kohta.

 

 

Allikad: BNS, Bloomerg Businessweek

Foto: scancomark.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt