Avalda toetust maksuseaduse muudatuse kehtetuks tunnistamisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. detsember 2014 kell 14:31Eesti Maksumaksjate Liit ning Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsatsioon (EVEA) kutsuvad ettevõtjaid üles toetama oma algatust tunnistama kehtetuks 1000 euroste tehingute esitamise kohustust. Algatuse tekstiga saab tutvuda ning oma toetust väljendada lehel Petitsioon.ee.

 

Käesoleval aastal jõustusid mitmed küsitavad käibemaksuseaduse muudatused, hoolimata mitmete organisatsioonide tugevast erimeelsusest riigi seisukohtade suhtes. EVEA ning Eesti Maksumaksjate Liit koos paljude teiste ettevõtlusorganisatsioonidega tegid eelmisel ning käesoleval aastal palju sisulisi ettepanekuid, kuidas riigis maksupettuseid vähendada, ning selgitasid korduvalt, miks ei ole arukas võtta vastu seadust, millega kohustatakse deklareerima 1000 euroseid tehinguid.

Vaatamata rohketele ettepanekutele ning ettevõtlusorganisatsioonide kindlale vastuseisule seaduse vastuvõtmiseks, ei võtnud seadusandja esindusorganisatsioone kuulda. Eelnevast tulenevalt kutsvadki EVEA ja Eesti Maksumaksjate Liidu eelkõige ettevõtjaid üles toetama algatust ning andma oma allkiri, et antud seadus kehtetuks tunnistada.

Loe ka Telegrami varasemat intervjuud EVEA presidendi Kersti Krachtiga, kus ta seletab, kuidas 2014. aasta maksuseaduse muudatused, sh 1000 euroste tehingute deklareerimise kohustus, võivad tappa Eesti väikeettevõtluse. Eesti ettevõtjatest on üle 99% väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ning ilma nende ettevõtlike inimesteta Eesti majandust lihtsalt ei eksisteerikski.

 

Allikad: EVEA pressiteade, Petitsioon

Foto: skeudsleblog.20minutes-blogs.fr

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt