Kahe riigiasutuse nimemuutuse peale kulub pea miljon eurot

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2018 kell 18:26Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks. Hinnanguliselt kulub nimede vahetamisele sotsiaalministeeriumis kirjutatud eelnõud kohaselt kuni 865 000 eurot. “Kas kuumus on tekitanud päikesepiste?”, “A meil vähihaigetele raha ei jätku…” kõlavad uudise lugejate kommentaarid sotsiaalmeedias.

 

“Haigekassa on saanud päris palju uusi ülesandeid viimase aasta jooksul ja ka täiendavad ülesanded lisanduvad 2019-2021. Ja me tahame panustada terviseedendusse enam, mitte ainult haiguste ravisse. Meie õde töötukassa on oma nime üle arutamas ning siis on võimalus need kaks nime koos ära muuta,” rääkis ERR-ile haigekassa juht Rain Laane.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on haigekassa nimemuutusega ka töökassa nime mõtte taga asutuse profiili laienemine. “Järgmisest aastast alustame ka karjäärikeskusega koolinoorte nõustamist ja kui üldse nimevahetusega tegeleda, siis minu arvamus on, et see hetk on täna käes,” ütles Paavel. Samas, kui silt ametniku laual sisuliselt teenuse kvaliteeti ei muuda, milleks siis asutuse nime vahetada? Meelis Paaveli sõnul võib nimi “töötukassa” osa kliente neist eemale peletada.

Nimemuutuste hinnaks arvestab sotsiaalministeerium 865 000 eurot. “Ma toon lihtsad näited. Tulevad uued töötajad, neil on visiitkaarte vaja, see tuleb siis tervisekassa logoga. Samamoodi, kui me anname välja aastaaruande, siis sellel on juba uus logo. Kindlasti meil on soov saada hakkama väiksema rahaga, kui seletuskirjas on välja toodud,” loodab Rein Laane.

Sotsiaalmeedias on uudis sattunud pahameeletormi alla. Samas nendivad reaalsusloome praktiseerijad, et asutuste nimemuutus võib tõepoolest mõjutada positiivselt nii tervist kui tööhõivet. Mida arvad nimemuutustest ja sellele kulutatavast summast sina, hea lugeja?

 

Allikas ja täispikk artikkel: ERR

Foto: Shutterstock

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt