Vabariigi Valitsus võib saada suurima laristaja auhinna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2017 kell 15:09Eesti Vabariigi valitsus on esitatud Euroopa suurimate fossiilkütuste subsideerijate auhinna konkurssile. “Fossiilkütuste subsideerimine takistab kliimameetmete ja rohetehnoloogiate rakendamist nii Eestis kui ka kogu Euroopas, tootes jätkuvalt tohutut kahju keskkonnale ning panustades inimeste haigestumisse ja enneaegsetesse surmadesse. Koalitsiooni kangekaelne maksumaksjate raha laristamine põlevkivi energeetika subsideerimisele on viinud riigi raha eemale olulistelt avalikelt teenustelt, nagu tervishoid, saastevaba energiatootmine, haridus ja kultuur. Kuna valitsuse plaanides on jätkuvalt toetada Eestit kõige enam reostavamat sektorit, esitasid Eestimaa Rohelised Eesti Valitsuse fossiilkütuste subsideerimise üleeuroopalise Climate Action Networki konkursi ehk suurima laristaja auhinna nominendiks,” ütles EER ase-esimees Züleyxa Izmailova.

 

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) aruande kohaselt peab Eesti tegema täiendavad jõupingutusi põlevkivist sõltuvuse vähendamiseks, energiatõhususe parandamiseks ning suurendama taastuvenergiaallikatesse tehtavaid investeeringuid. Põlevkivi kaevandamise tõttu elektrienergia tootmiseks on Eesti majandus OECD riikide võrdluses kõige süsinikumahukam ning energiamahukuselt kolmas riik, teatas organisatsioon.

“Taastuvelektrijaamad moodustavad 90% uutest elektritootmisvõimsustest, mis 2016. aastal Euroopa Liidus ehitati! Parlamendierakonnad ehitasid aga Auvere – 700 miljonilise mälestusmärgi rumalusele ja ahnusele. Nüüd pidi OECD Eesti riigi ja keskkonnaministri ninapidi oma saastehunnikusse torkama, et nood sisutute lausetega ennast välja vabandama hakkaks,” ütles Roheliste esimees Aleksander Laane OECD raportit kommenteerides.

Marko Kaasik, EER juhatuse liige täiendas: “Tuleks rõhutada, et taastuvatest energiallikatest elektritootmise suurendamisel ei tohi Eesti taas minna pettuse teed, ajades koos põlevkiviga elektrijaama ahju metsade hävitamise arvelt saadavat puitu. Valel on lühikesed jalad ning raha põletada pole õige! Puidu põletamine on vastuvõetav ainult hajutatud elektri ja soojuse koostootmisjaamades, mille kasutegur on vähemalt kaks korda suurem, kui põlevkivielektrijaamal.”

“Eestimaa Rohelised on seisukohal, et perspektiivitud tegevused tuleb võimalikult kiiresti ära lõpetada ning uue arengu jaoks suunata raha teadusesse ja inimestesse.“

 

Allikas ja lisainfo: Roheliste pressiteade, Climate Action Network

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt