Kaitseliit ostis Ameerikalt 100 helikopterit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2013 kell 15:22 

Seoses Eesti võitlejate Ameerikas helikopterikursustel viibimisega otsustas Kaitseliidu ülem osta 100 helikopterit. Helikopterid saabuvad Eestisse järgmise nädala jooksul, seisab Kaitseliidu kodulehel.

 

Selle kuu keskel Ameerikas viibinud Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili jõudis ameeriklastega kokkuleppele osta 100 UH-60 Black Hawk tüüpi helikopterit. Praeguseks on kopterite eest makstud ning Eesti poole teele saadetud.

Brigaadikindral Kiili selgitas ostu: „Kuna meil on nagunii kaks meest treenimas sarnaste kopteritega, siis tahame, et nad saaks ka oma oskusi kodumaal rakendada. Kahe kopteri ost tundus mannetu ideena ja otsustasime osta kohe 100. Paar tükki hoiame reservis, neli läheb varuosadeks ja ülejäänud lähevad õppe eesmärgil kasutusse.“

Hetkel puuduvad Eestis vastava helikopteri spetsialistid, seetõttu saadetakse Ameerikasse koolitusele veel 70 Kaitseliidu liiget, kes õpivad UH-60 Black Hawk-i kasutamist.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar pakkus kopterite ajutiseks asupaigaks Vabaduse väljakut. Hiljem viiakse kopterid edasi Eesti-Läti piirile Valka. Sellega tõstetakse Läti kaitsevõimet 160 protsenti.

 

Allikas: Kaitseliit

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt