Kogemuskonverents “Eneseteadlikkus igapäevaelus” õpetab pingete ja stressiga paremini toime tulema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. november 2017 kell 19:0818. novembril kell 10-17 korraldab kogukond Vaikuseminutid Rahvusraamatukogus koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga avalikule üldsusele suunatud rahvusvahelise konverentsi, et alustada aktiivset arutelu võimalustest, kuidas kasvatada keskendumise, emotsioonide regulatsiooni ehk enesejuhtimisega seotud oskusi tänases maailmas. Konverents pakub lapsevanematele ja haridustöötajatele ka praktilisi kogemusi teadveloleku ja enesejuhtimise oskuste arendamiseks läbi kogemuskodade.

 

Konverentsi eesmärk on näidata, et haridussüsteem saab juba täna rohkem ära teha, lõimides teadvelolekul (ing k. mindfulness) põhinevaid oskusi ja teadmisi otseselt õpetajate taseme- ja täiendharidusse.

Päeva esimeses pooles on ettekanded ja arutelud. Üles astuvad Jaan Aru (Tartu Ülikooli ajuteadlane), Riina Raudne (PhD, Sõnumiagentuur Akkadian), Kristi Vinter-Nemvalts (TLÜ Haridusteaduste instituudi direktor), Karmen Maikalu (koolipsühholoog, pereterapeut, PREP-paarisuhtekoolitaja), Nelli Jung (Vaikuseminutite eestvedaja), Yoko Alender (arhitekt, linnaplaneerija, 4-lapse ema ja Riigikogu liige), Tiit Paananen (ettevõtja ja investor) ja paljud teised. Külalisesinejana austab konverentsi Eluned Gold (Teadveloleku teadusuuringute ja praktiseerimise keskuse CRMP juhtiv koolitaja, Bangori Ülikooli jätkuhariduse keskuse endine juht) Suurbritanniast, 19. novembril annab ta ka eraldi töötoa.

Päeva teises pooles toimuvates kogemuskodades on osalejatel võimalus saada praktilisi kogemusi kogenud koolitajatelt nii Eestist kui välismaalt läbi erinevate teemade, näiteks tähelepanu arendamine, stressijuhtimine, teadlik vanemlus jms.

Tänane maailm nõuab kriitiliselt ja loovalt mõtlevaid, ettevõtlikke, koostöiseid ja ennastjuhtivaid inimesi. Me teame PISA testide tulemuste põhjal, et ainealaste teadmiste poolest on meie koolilapsed maailmas esirinnas. Sellist intellektuaalset kapitali peaks toetama ka eneseteadlikkus, mis võimaldab intellekti ja tõelist potentsiaalil täielikult teostada, sest näitavad ka teadusuuringud, et mitte ainult intelligentsus, vaid psühholoogiline tugevus ehk eneseregulatsiooni oskused ennustavad inimese edukust elus.

Meie eesmärgiks on näidata tõenduspõhistest uuringutest informeeritult, kuidas saame inimestena ise juhtida ja hoida oma tähelepanu, kuidas toime tulla sisemiste pingete ja stressirohkete olukordadega, kuidas pääseda segavate emotsioonide meelevallast ja ise oma meeleolu kujundada.

Konverentsi sõnumina nimetavad korraldajad mitmeid autasusid saanud bestsellerite autori, lapse iseseisva arengu uurija ja kuue lapse ema R. Knosti tõdemust: “Lapsi pole vaja ettevalmistada karmiks ja südametuks maailmaks. Meil on vaja kasvatada lapsi, kes muudavad maailma südamlikumaks!”

 

Vaata lisaks: Vaikuseminutid

Pilt: cityam.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt