Loomakaitseorganisatsioonid kutsuvad üles boikoteerima metsloomadega tsirkuseid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. detsember 2016 kell 14:24Tiger-Fire-Hoop1. detsembril edastasid MTÜ Loomus, Loomade Nimel, Eesti Loomakaitse Selts ja Varjupaikade MTÜ kohalikele omavalitsustele pöördumise, milles palutakse metsloomi kasutavaid tsirkuseid oma territooriumile esinema mitte lubada. Hiljuti võtsid sarnase otsuse vastu Tartu ja Pärnu.

 

“Teadaolevalt on Maaeluministeeriumis valmimas eelnõu, mille sisuks on keelustada Eestis metsloomade kasutamine meelelahutuses. Selline eelnõu hakkab tõenäoliselt kehtima alles 2018. aastal ja on selgeks märgiks sellest, et Eestis liigutakse kaasaegselt loomasõbralikuma ühiskonna poole. Seadusemuutjate töö võtab aega ja sestap on eetiliste muutuste toetamiseks oma seisukohta avalikult välja öelnud Tartu ja Pärnu linnapead, kes on kinnitanud, et metsloomadega tsirkustel ei ole nende haldusterritooriumile enam tulevikus asja. Kui selliseid omavalitsusi nagu Tartu ja Pärnu saab olema Eestis rohkemgi, siis annab see loomatsirkustele selge sõnumi mitte siia esinema tulla veel enne, kui seadus jõustub,” selgitas loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juht Kadri Taperson.

Tänaseks on 23 riiki maailmas vastu võtnud täieliku üleriigilise metsloomade tsirkustes kasutamise keelu. Euroopa Liidus on üheksa riiki keelanud kõikide loomade või metsloomade kasutamise tsirkustes, üheksa riiki on kehtestanud osalised keelud.

Metsloomade kasutamise keelustamist rändtsirkustes on soovitanud ka Euroopa Veterinaaride Föderatsioon, sealhulgas Eesti Loomaarstide Ühing. 38 riigist pärit 46 erineva veterinaarorganisatsiooni ühine avaldus väidab, et rändtsirkustes metsloomade kasutamise puhul ei ole mingilgi moel võimalik metsloomade füüsilisi, vaimseid ja sotsiaalseid vajadusi adekvaatselt rahuldada. Eelmisel aastal esitleti Euroopa Parlamendis ka 23 teadlase avaldust “Metsloomade etoloogilised vajadused ja heaolu tsirkuses”, misjärel tehti europarlamendis ettepanek keelustada metsloomade kasutamine tsirkuses üle kogu Euroopa Liidu.

 

Allikas: Loomus

Foto: loomus.ee

 

Toimetas LoomusKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt