Uuring: Eesti inimesed ei poolda karusloomafarme ja metsloomadega tsirkuseid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2017 kell 12:11joanne-600x410

Foto: Jo-Anne McArthur / We Animals

75% Eesti inimestest ei poolda metsloomade kasutamist tsirkuses ja 69% ei poolda loomade kasvatamist ning hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil, selgus Kantar Emori värskest uuringust.

 

“Eesti elanike toetus loomade ekspluateerimise lõpetamisele tsirkustes ja karusloomafarmides kasvab iga aastaga. Võrreldes paari aasta taguse uuringuga on karusloomafarme mittepooldavate inimeste arv kasvanud 11% võrra. 2014. aasta märtsis oli 43% Eesti inimestest seda meelt, et metsloomi ei peaks tsirkuseetendustes kasutama. Seega on vähem kui kolme aastaga selliste inimeste arv kasvanud lausa 32%,” kommenteeris Loomuse juhataja Kadri Taperson.

Vastavalt MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse tellitud küsitlusele ei poolda 82% naistest ja 67% meestest metsloomade kasutamist tsirkuses. 81% naistest ja 55% meestest ei poolda loomade kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil. Võrdselt 69% eestlastest ja venelastest ei poolda loomade kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil. Metsloomade kasutamist tsirkuses ei poolda 83% eestlastest ja 58% venelastest.

Kantar Emori poolt detsembri lõpus läbi viidud üleriigilises omnibuss uuringus osales 854 inimest vanuses 15-74 eluaastat.

 

Allikas: Loomus

Foto: Jo-Anne McArthur / We Animals

 Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt