Metsapealinn 2013 on Elva linn

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2013 kell 13:22Eesti-mets

Eesti Metsaselts valis Metsapealinn 2013 tiitlit kandma Elva linna. Tiitli andis metsapealinn 2012 Rakvere Elvale üle 17. veebruaril Tartu maratoni finišis.

 

„Elva linn on metsarikas ja metsasõbralik omavalitsus. Elva ja selle ümbrus ühendab metsanduse erinevaid tahke – tervislik elukeskkond, sportimise võimalused värskes õhus, metsa majandus ja metsatööstus ning lugematud elupaigad loomadele-lindudele” põhjendas valikut Eesti Metsaseltsi president, Eesti maaülikooli professor Hardi Tullus.

Metsapealinnaks olemise ajal korraldab Eesti Metsaselts koos Elva linnaga mitmeid metsandust tutvustavaid üritusi, kevadel linnarahva metsapäev, loodusõhtud, näitused, koristustalgud, matkad; suvel on kõik oodatud Eesti raiemeistrivõistlustest osa saama ning sügisel metsa istutama. Lisaks palju teisigi üritusi, mis nii suurtele kui väikestele huvi pakuvad.

„Elva on igati vääriline kandma Metsapealinna tiitlit, kuna pargid, haljas- ja rohealad hõlmavad ligi pool Elva linna territooriumist,” kinnitas Elva linnapea Toomas Järveoja. Igal aastal istutatakse linna juurde puid ja uuendatakse haljastust, lisas Järveoja.

Metsapealinna üritusi Elvas koordineerib Elva Huviala- ja Kultuurikeskus Sinilind. „Elva tahab metsapealinnana julgustada ja ergutada ka teisi linnu Eestis ning teiste linnade elanikke rohkem pöörama tähelepanu sellele, et Eestis on selline hea võimalus – ilma suurema pingutuseta ja pikkade vahemaadeta metsa loodust nautima minna, tehes seda samal ajal looduse suhtes vastutustundlikult,” rääkis Elva linnavolikogu esimees ja Elva Huviala- ja Kultuurikeskus Sinilind direktor Leelo Suidt.

Ürituste kava leiab siitIgal aastal on Metsapealinn valinud endale tunnuslause, sel aastal valis Elva linn avaliku konkursi tulemusena tunnuslauseks – Linna mis puhkab metsas!

Allikas: GoodNews

Toimetas: Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.