Salapärane miljonär ostab kokku Eesti metsa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2013 kell 20:21 

Äripäev kirjutab, et Eesti üheks suuremaks metsamaa omanikuks kerkinud rootslane Jonas Wahlström ei taha rääkida, mis plaanid tal kümnete tuhandete hektarite metsamaaga on.

 

Jonas Wahlström on Eestis maid kokku ostnud kümmekond aastat. Tema tegevuson teinud murelikuks näiteks Saaremaa rahva, kes ei tea, mis on sellise aktiivse maa kokkuostmise eesmärk. Jonas Wahlströmi ja tema pere ettevõtte Metsnik OÜ käes olevate kinnistute loetelu hõlmab kinnistusraamatus 64 lehekülge.

Kui Metsnik OÜ nime on metsanduse ringkondades vähemalt kuuldud, siis inimesi selle taga ei teata. Metsamaahalduse ASi juht Juhan Küti sõnul on Metsnikul Pärnus kontor sama koridori peal, kus tema ettevõttelgi, aga nad ei ole seal kuigi palju tegevust märganud. “Meie mees ütleb, et nende meest praktiliselt ei näe seal kontoris. Neil vist majandustegevust väga palju ei ole, ostavad metsad kokku ning hoiavad neid,” lausus Kütt.

 

Just sel moel varjus Wahlström tegutseda eelistabki. Kuigi temast on Rootsi ajakirjanduses aeg-ajalt kirjutatud ja ta on andnud ka intervjuusid, kutsutakse teda samas “supersalajaseks ärimeheks”. Eriti madalat profiili on ta hoidnud just viimastel aastatel. Küll aga on ta ühes vähestest intervjuudest öelnud, et oma varanduse sai ta metsa ostuga juba aastal 1987 ja on sellest ajast maasse investeerinud.

Mida arvavad rootslase metsaostust saarlased ja mida kirjutab mehest Rootsi majandusleht, loe tänasest Äripäevast.

 

Allikad: Äripäev, Delfi Majandus

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt