Neljapäeval toimub meeleavaldus: Peatage Rail Baltic PRaegusel kujul!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. jaanuar 2017 kell 11:00rail balticNeljapäeval 26. jaanuaril kell 12-14 toimub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ees (Harju 11) Eesti kodanikeühenduste ja vabakonna liikmete meeleavaldus, mis nõuab Rail Balticu peatamist praegusel kujul. Seni pole avalikustatud ei trassi maksumust, ülalpidamiskulusid, tasuvus- ega sotsiaalmajanduslike- ja ökoloogiliste mõjurite analüüsi. “Eesti rahvas ei ole nõus, et meie nimel tehakse otsuseid, mille kaugeleulatuvaid mõjusid pole kaalutletud ja avalikult arutatud,” leiavad miitingu korraldajad.

 

Sündmuse Facebooki lehel seisab: “Nõuame, et Riigikogu ja Vabariigi Valitsus langetaksid vastutustundlikke ning riigi ja rahva kestlikkusele suunatud otsuseid asjades, mis määravalt mõjutavad Eesti praeguste elanike- kui ka tulevaste põlvkondade elusid!

Nõuame Vabariigi Peaministrilt, et ennem siduvate lepingute sõlmimist oleks kodanikel võimalik tutvuda Rail Balticu tasuvusanalüüside, sotsiaalmajanduslike- ja ökoloogiliste mõjurite analüüsi ning Euroopa Ühendamise rahastuga sõlmitud lepingutega ning eelmainitutele sõltumatult tellitud auditeerimisega näiteks Riigikontrolli poolt!

NÕUAME, et otsustajad ei teeks otsuseid enne, kui nad pole andnud end otsustama valinud rahvale võimalust tutvuda otsuste reaalse mõjuga meie kõigi tulevikule ning trassivaliku alternatiividega ja arvestanud üldsuse seisukohti!”

 

Lisainfo: Meeleavalduse Facebook

Loe ka: Rail Baltic võib pühapaikadest üle sõitaPilt: avalikeesti.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt