Noored teevad lastekaitsepäeval heategevust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuni 2013 kell 9:05 

Noorteorganisatsioon Direct Action Group korraldab lastekaitsepäeval, 1. juunil, heategevusaktsiooni, mille raames jagatakse infot Lastehaigla toetusvõimaluste kohta ning kogutakse ka aktiivselt annetusi.

 

Aktsioon leiab aset samaaegselt Laagri Maksimarketi, Ülemiste ja Järve keskuse, Haabersti ja Laagri Rimi, ning Pärnu Kaubamajaka parklates. Üritust viivad läbi 60 noort vabatahtlikku. Kavas on 3-4 tunni jooksul jagada Lastehaiglaga seotud infot ja koguda annetusi. Ettevõtmise magusamaks kulgemiseks pakutakse inimestele kohapeal annetuse eest käsitöötrühvleid.

Kuna haigekassa tagab vaid haigete põhiravikulud, siis ei jätku Tallinna Lastehaiglal raha kallihinnaliste ravimite ja aparatuuri muretsemiseks, haigla remondiks ja töötajate täiendõppeks, räägib ürituse peakorraldaja Urmet Haas. “Selleks tuleb leida lisaraha sponsorite ja annetajate näol. Projekti tegevused on kavandatud selleks, et kaasatud noored mõistaksid, kui tähtis roll on aktiivsel sekkumisel ja vabatahtlikul tööl meid kõiki mõjutavate probleemide lahendamisel,” lisas ta.

Haasi sõnul on projekti laiem idee kaasata ja õpetada noori sekkuma ühiskonnaelu kitsaskohtade lahendamisse. “Kitsam, konkreetsem idee on heategevusaktsiooni läbiviimine, mille tulu läheb Tallinna Lastehaigla toetuseks,” täpsustas ta.

Üritusel osaleja Karl Aksin ütleb, et “Eelmise aasta sügisel edukalt lõppenud samalaadne projekt Loomade Hoiupaiga toetuseks tõestas meile, et meie seas leidub palju väga kaastundlikke inimesi. Kokku kogusime Loomade Hoiupaigale mitusada eurot ning hulganisti kassi- ja koeratoitu. Loodame ka sel aastal inimeste heldusele.”

Direct Action Group on mitteformaalne noorteorganisatsioon, mis korraldab heategevusüritusi ja kampaaniaid. Enamus aktsioonil osalevatest noortest on pärit Kiili vallast ning kampaaniat rahastatakse suures osas Noortefondi eelarvest.

 

Loe lisaks Facebookist.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt