Peeter Ernits: Helmete juhitav erakond ei suuda oma valijatele antud lubadusi täita

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2024 kell 15:23Foto: Riigikogu Kantselei, CC BY-SA 4.0 

Peeter Ernits teatas täna, et lahkub EKRE-st, tuues põhjusteks, et erakond pole suutnud oma lubadusi valijatele täita, mängides solvamiste ja ärplemistega maha võimaluse valitsuses olla, ning Martin ja Mart Helme tegevuse.

 

Oma Facebooki postituses “Miks ma lahkun Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast” ütleb Ernits, et ta tunnustab erakonna endist esimeest Mart Helmet ja praegust esimeest Martin Helmet, et nad suutsid erakonna üles töötada, kuid tänaseks on nad Ernitsa sõnul muutunud takistuseks EKRE võimule saamisele.

“Martin ja Mart Helme juhitav erakond ei suuda oma valijatele antud lubadusi täita ja kaitsta Eestit, eestlasi ja meie kultuuri üha jõulisemalt peale tungiva  globaliseeruva nivelleerimise ja nn “uute normaalsuste” juurutamise eest. Seega me petame mitte üksnes oma lojaalseid liikmeid, vaid ka meie valijaid. Mis kõige hullem, naeruvääristame ka konservatiivset maailmavaadet,” lausus Ernits.

“Täna mina sellises erakonnas endale kohta ei näe. Parim, mida ma EKRE-le  soovida saan, on vahetada juhti! Ja ma ei mõtle selle all iseennast,” lisas ta.

Ernits märkis, et kuigi EKRE on parlamendi suurim opositsioonierakond, ollakse raevus end üha sügavamalt mutta kaevanud.

“Oleme kaotanud oma usaldusväärsuse nii riigikogus kui ka paljude seniste kui ka võimalike uute valijate seas. Poliitika on kompromisside kunst. Võimule saamiseks ei pea kõige suurem olema. Oma valijate huvide kaitsmiseks tuleb osata partneritega väärikalt käituda. Meie pole seda kahjuks suutnud,” lausus ta.

Ernitsa sõnul on ilmselge, et EKRE läbikukkumiste taga on suuresti erakonnasisese demokraatia nõrkus, et mitte öelda selle puudumine.

“Kasvav isikukultus, enesekriitika puudumine ning onupojapoliitika ühelt poolt, teiselt poolt erakonnaliikmete seas valitsev hirm, et järjekordse salakaebuse järel võidakse sulle spiooni tempel otsa ette lüüa ja erakonnast välja heita. Oleme peletanud eemale mõtlemisvõimelised inimesed, seevastu tunnevad end hästi  keskpärased klaköörid. Meie pink on lühike, meil puuduvad tõsiseltvõetavad asjatundjad paljudes olulistes valdkondades. Otsuseid langetab perekond,” lausus Ernits.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt