Ravijärjekorrad haiglates pikenevad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2013 kell 8:46 

Ravijuhtude vähendamine, lisaraha suunamine palkadeks, viisiaja pikendamine ja mitmed teised tegurid, on hakanud tasapisi patisentide ravijärjekordasid ning ooteaega pikemaks venitama, kirjutab Tarbija24.

 

 

“Soovisin end hiljuti arstile registreerida. Kahes suures haiglas, kus vastav spetsialist olemas, ühest sain vastuse et tasuta ajad puuduvad ja teises näidati veebruarist maini ainult tasulisi aegu, juunikuuks ei saanud enam üldse registreerida,” räägib tallinnlanna Heidi. Täpsustuseks, tasuta aeg on antud juhul tinglik, pigem oleks õige öelda “odavam”, sest visiiditasu tuleb maksta ka “tasuta” aja puhul – tasuta tähendab lihtsalt seda, mille eest maksab Haigekassa ja mille üle peab ka järjekorraarvestust Haigekassa.

Kuidas üldse saab rääkida ravijärjekordade pikkusest ja arstiabi kättesaadavuse mõõtmisest kui tegelikult pole võimalik üldse arsti juurde aega kinni panna.

Artikli autor testis ka ise Lääne-Tallinna keskhaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse aega kirja panna – mõlemal on olemas e-registratuur, kuhu ID-kaardiga ligi pääseb – ja tõepoolest, väga paljude arstierialade juurde polegi võimalik “tasuta” aega kinni panna.

Haigekassa juht Tanel Ross ütleb, et ta on kõigist neist probleemidest teadlik. Järjekordade probleem Haigekassa prioriteet ja just praegu on Haigekassa tegemas ühte uuringut ja muutmas ka järjekordade arvestuse põhimõtteid.

 

 

Loe pikemalt: Tarbija24

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt