TERVE EESTI TOETUSAVALDUS: 24. veebruaril seisame kõik koos üksteise õiguste eest! (Autode rongkäik Tallinnas)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2024 kell 11:0024. veebruaril 2024 algusega kell 15.00 toimub Tallinnas autode rongkäiguna Terve Eesti Toetusavaldus – osa võtma on oodatud kõik, kes tunnevad, et on tarvis toetada inimesi (kasvõi sind ennast), keda valitsus ja otsustajad ei kuula, kellega ei arvestata ja kelle õigusi rikutakse.

 

Kui kitsa teemaga meeleavaldused koguvad vaid teatud hulga osavõtjaid ja need koos petitsioonidega sisuliselt tasalülitatakse ja naerdakse valitsuse ja riigikogu poolt välja, on meil praegu võimalus kõik koos tänavatele sõita ja näidata ühtse arvuka hulgana oma rahulolematust valitseva korraga.

Mujal Euroopas seisavad inimeste õiguste eest ametiühingud ja teised organisatsioonid, aga Eestis on suuremal osal inimestest tunne, et me oleme üksi. See ei pea nii olema – seisame kõik koos üksteise õiguste eest!

Toetame kõikide rahumeelsete inimeste ja organisatsioonide õigust meelt avaldada ja enda eest seista.
Meie ettevõtmine ja sõnum ei ole parteipoliitiline ega erakondlik!

Viimased neli aastat on rahva suhtes rakendatud enneolematut sõnavabaduse summutamist ja see näib olevat poliitikute jaoks mugavalt koroonakriisist edasi kandunud ka teistesse küsimustesse. Valitsus ja riigikogu ei näi aduvat, et rahvas on nende tööandja, sest pea kõik otsused tehakse rahvalt arvamust ja luba küsimata.

Oluline on mõista, et Toompeal ei tegutse pelgalt mittetoimiv valitsus või riigikogu, vaid kogu süsteem ise on muutunud mittetoimivaks.

Sõltumata sellest, kas valitsus on parem- või vasakpoolne, on aasta-aastalt aina selgem, et rahvale on liiga palju valetatud ja vassitud. Poliitikud eelistavad rahva asemel kuulata korporatsioonide lobiste. Ühiskonnas puudub diskussioon meid kõiki puudutavatel teemadel. Ja see peab muutuma!

Ei ole olemas riigi raha – on olemas ettevõtlusest ja töötajatelt laekunud maksuraha ja meil kõigil on õigus kaasa rääkida selle parima kasutamise osas. Riigihaldussüsteemis peab olema põhiseadust järgiv, kodanike ja ettevõtete huvisid kaitsev ja arendav mudel. Kodanikud peavad saama oma riiki usaldada – selleks on hädavajalik kaasata riigi juhtimisse ühiskonna andekaimad inimesed ning taastada riigiametnike ja poliitikute vastutus oma tegevuse eest.

PS. Me ei tohi unustada, et peame siin riigis koos elama ka homme, aasta ja kahekümne pärast. Vastandumine ja usaldamatus on viinud ühiskonna kriisi, millest toob välja ainult koostöö, hea tahe ja ühisosa leidmine.

 

TOETAME NEID, KELLE SUURIMAKS MUREKS ON:

1. AUTOMAKS JA TEISED MAKSU(TÕUSU)D

2. ELEKTRIHINNAD

3. KLIIMASEADUS ja -POLIITIKA

4. PANKADE MAKSUSTAMINE

5. SÕNAVABADUS

6. WHO TERVISE-EESKIRJADE MUUDATUSED JA PANDEEMIALEPING

7. KOROONAKRIISI ÕPPETUNNID (SH VAKTSIINIKAHJUSTUSED)

8. VAIMNE TERVIS JA (KOOLI)KIUSAMINE

9. METSAD

10. RAIL BALTIC

11. NURSIPALU, SOODLA ja PUNKRITE KAITSELIIN SETOMAAL

12. HARIDUSTÖÖTAJATE PALGAD JA TÖÖKOORMUS

13. PERE- JA LAPSETOETUSED

14. ERIVAJADUSTEGA INIMESTE TOETAMINE

15. PÕLLUMAJANDUSE ALLASURUMINE

16. MIGRATSIOON

17. KESKPANKADE DIGIRAHA (CBDC), DIGI-ID JA SOTSIAALNE KREDIIT

18. META, GOOGLE´I JA TEISTE VEEBIGIGANTIDE MAKSUSTAMINE

19. POLIITILISE SÜSTEEMI REFORMIMINE

20. PÕHISEADUSE JÄRGIMINE

Ja lõpetuseks – TOETAME JA TUNNUSTAME VALITSUSE, RIIGIKOGU ja teiste vastutavate osapoolte koostöötahet ülalloetletud probleemide lahendamiseks. Aeg on küps avatud aruteludeks seni puudulikult käsitletud põletavatel teemadel ning rahva, ettevõtjate ja organisatsioonide sisuliseks kaasamiseks.

 

World Council for Health Estonia MTÜ

Terve Eesti Koostöökoda MTÜ

 

Lisainfo:
Koduleht – https://terveeesti.ee/
Liitu sündmusega Facebookis – https://www.facebook.com/events/909899707522573/

 

PANE ÕLG ALLA 😉

Toetusavalduse rahvani jõudmisel saad abiks olla ja oma panuse anda:

Terve Eesti Koostöökoda MTÜ • EE757700771010032203 (LHV)

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt