Toidu-urbanistid korraldavad Tartus linnaaianduse ja -põllumajanduse konverentsi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. aprill 2018 kell 10:56Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Üleminekulinnade liikumine Elav Tartu koostöös toimub 18-20. aprillil Tartus rahvusvaheline ja interdistsiplinaarne konverents “TOIDU-URBANISM“ toiduvõrgustike ja -maastikega seotud teemadel.

 

Vajadus meie elukeskkonda tervendada paneb Eesti linnaruumist hoolijaid mõtlema säästlikuma planeerimise peale, mille keskseks teemaks on linnaloodus. Toidu tootmine linnakeskkonnas on sellega seotud nii ökoloogilise, sotsiaalse kui majandusliku mitmekesisuse aspekti koha pealt. Maaviljelus on tõstmas pead nii Tartus, Tallinnas kui mujal.

Toidumaastike üle arutlemine tõstab meie kultuurimaastike ja sotsiaalse sidususe osatähtsust, kaasab rääkima ning tegutsema rohujuuretasandil tegutsevad ühingud, spetsialistid, linnaametnikud ja -kodanikud, kellega koostöö, parima tulemuse saavutamiseks, on hädavajalik.

Konverentsi põhiline eesmärk on tõsta teadlikkust kohalike toiduvõrgustike olulisusest, linnapõllumajandusest ja -aiandusest ning jätkusuutlikust linnaplaneerimisest. Peamised teemad on linna toiduvõrgustike teadlik planeerimine, poliitikakujunduse mõjutamine ja olemasolevate toidumaastike mitmekesisuse väärtustamine. Konverentsil esinevad kümnest välisriigist pärit teadlased, ametnikud, organisatsioonide eestvedajad, ministeeriumide esindajad, aktivistid, maastikuarhitektid ja planeerijad.

PROGRAMM:
18. ja 19. aprillil toimub Athena keskuses konverentsi paneeldiskussioonide ja loengute osa ning kohalike tootjate toodete degusteerimine.
20. aprillil toimub ekskursioon Tartu produktiivsetel linnamaastikel ja väliruumiaktsioon Tartu taskupargis, kuhu istutatakse üheskoos viljapuid ning õhtune pidulik kokkuvõttev üritus. Pärast konverentsi koostatakse kogutud informatsioonist teemakohane avalik brošüür ja lühidokumentaalfilm.

 

Allikad ja lisainfot: Toidu-urbanismi konverentsi koduleht, Toidu-urbanismi konverentsi FB leht, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Elav Tartu võrgustik 

Foto: containergardening.wordpress.com

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.