Võrumaal tabatud vietnamlased astusid kohtu ette

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2013 kell 10:32ERR-i uudisteportaal vahendab, et pühapäeval Võrumaal kinni peetud ebaseaduslikult Eesti piiri ületanud 28 vietnamlasest 20 seisid teisipäeval Tartus kohtu ees.

Lõuna prefektuur palus kohtult luba paigutada põgenikud kuni kaheks kuuks väljasaatmiskeskusesse, kuni nende dokumendid taastatakse ning nad saab tagasi kodumaale saata, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kohtus viibinud põgenikud on pärit Vietnamist ning enda sõnul tulnud Eestisse Venemaa kaudu. Nende seas on ka üks alaealine, 15-aastane noormees. Kõigil kohtualustel puudus viisa ning elamisluba, ühel osal ka isikut tõendavad dokumendid.

Põgenike väitel olid nad kõik saabunud eri aegadel lennukiga Venemaale, kohtusid 3. veebruaril metsas ning teineteist varem ei tundnud. Eestist taheti edasi minna Poola, Saksamaale, ühele noormehele lubati, et piiri ületades saab ta Inglismaale. Leidus ka isikuid, kes pidid enda sõnul Eestisse tööle tulema, nagu näiteks 39-aastane Thi Ly Pham.
Eesti Päevaleht kirjutab, et ilmselt on need vietnamlased osa suurest rahvusvahelisest ärist, mille raames inimesi erinevates Euroopa riikides tööorjusesse rakendatakse.

 

Allikad: ERR, Eesti Päevaleht

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt