9/11 tõe arhitektid ja insenerid: meie maali rikkumisega seotud ei ole

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2013 kell 11:25 

Lensi linnas asuvas Louvre’i harumuuseumis leidis eile aset vahejuhtum, kus noor naine kirjutas veekindla markeriga kuulsale maalile sümboli “AE911”, mis viitab organisatsioonile “Arhitektid ja insenerid 911 tõe eest” (Architects and Engineers for 911 Truth).

 

Tegu oli Eugène Delacroix’ 1830. aasta juulirevolutsiooni illustreeriva suurteosega “Vabadus viib rahva barrikaadidele”. Muuseumi esindaja teatas, et õnneks suudeti kirjutis paari tunniga eemaldada ja mingeid püsivaid kahjustusi sellest maalile ei jäänud.

Kohalik prokurör Philippe Peyroux kommenteeris meediale, et teo sooritanud naise motiivid ei ole veel teada. “Püüame välja selgitada, kas tegu oli hullushooga või nõuab ta mingeid vastuseid,” sõnas ta.

 

“Arhitektid ja insenerid 911 tõe eest” on oma kodulehel avaldanud pressiteate, milles mõistavad hindamatu kunstiteose sodimise hukka.

Organisatsiooni looja, arhitekt Richard Gage märkis: “Olin šokeeritud, kui sellest arutust teost teada sain. Loodan siiralt, et see tasakaalutu inimene ei ole ühelgi viisil seotud meie arvukate vabatahtlikega Prantsusmaal. Meie organisatsioon on uhke oma kindlameelsete aktivistide üle, kes tahavad tõelist ja kallutamata uurimist 9/11 sündmustes hävinenud Maailma Kaubanduskeskuse hoonete kohta.”

 

Allikad: The Guardian, National Post, AE911Truth

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt