9/11 tõeliikumine sai Inglismaa kohtus moraalse võidu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2013 kell 22:22investigate-911-print

Dokumentaalfilmide tegija Tony Rooke sai 25. veebruaril Inglismaal Horshami kohtus moraalse võidu telegigandi BBC üle, kuigi ta rikkus seadust ja keeldus Suurbritannias kohustuslikku TV-maksu tasumast.

Kohus oli Tony Rooke’iga põhimõtteliselt nõus, et telekanal BBC kajastas 2001. aasta 11. septembri sündmusi USA-s ebatäpselt ja erapoolikult. Ringkonnakohtunik Stephen Nicholls ütles, et isegi, kui ta nõustuks ametlikult tõestusmaterjalides esitatuga, ei anna see talle alust Rooke’i õigeks mõista.

 

Rooke väitis, et jättis TV-maksu maksmata, kuna ei tahtnud rikkuda Suurbritannia terrorismivastase seaduse (UK Terrorism Act 2000) 15. paragrahvi 3. lõiku. See lõik sätestab, et on keelatud anda raha tegevuse jaoks, mis võib olla seotud terrorismiga. Rooke väitis, et telekanal BBC varjas tõendeid, mis näitavad, et ametlik teooria 9/11 sündmuste kohta ei ole võimalik. Mehe sõnul on BBC niimoodi käitudes aidanud kinni mätsida tegelikke sündmusi ja seega potentsiaalselt toetanud terrorismiga tegelevaid inimesi, kes tegelikult 9/11 sündmusi orkestreerisid.

Talle määrati telerimaksu tasumata jätmise eest karistus, kuid mees kaebas otsuse edasi ning Lääne-Sussexi maakonnas asuva Horshami väikelinna kohus andis talle 25. veebruaril kolm tundi aega, et kohtule tõestada BBC eksimist tõe vastu ning enda õigust mitte maksta ja seeläbi terrorismi mitte toetada.

 

Väike istung, osalejaid kogu maailmast

55 000 elanikuga Horshamisse oli selleks päevaks kogunenud sadu 9/11 tõe eest seisjaid ja alternatiivmeedia ajakirjanikke tervest Euroopast, paraku mahtus pisikesse kohtusaali vaevu 50 inimest. Tony kommenteeris reporteritele: “Selline toetus võttis mu sõnatuks, olen tohutult tänulik.”

Kohtuistungi jaoks aitasid Tonyl valmistuda ja andsid tõestusmaterjale USA organisatsiooni “Arhitektid ja insenerid 9/11 tõe eest” (AE911Truth) liikmed, Kopenhaageni ülikooli keemiaprofessor dr Niels Harrit, Yorkshire’i politseijaoskonna endine eriteenistuse analüütik Tony Farrell, uurija ja kirjanik Ian Henshall, endine USA terrorismivastase võitluse ametnik Ray Savage, endine NASA õhusõidukite osakonna juhataja Dwain Deets ning organisatsioonid Firefighters for 9/11 Truth (“Tuletõrjujad 9/11 tõe eest”) ja Pilots for 9/11 Truth (“Piloodid 9/11 tõe eest”).

Rooke rääkis kohtusaalis, et BBC kajastus 9/11 terrorirünnakutest New Yorgis oli erapoolik ning rääkis vaid sellest, kuidas terroristide kaaperdatud lennukid sõitsid sisse Maailma Kaubanduskeskuse tornidesse ning seetõttu kukkus lisaks kahele tornile kokku ka WTC hoone 7. Mees jutustas, et kogu 9/11 sündmuste jada oli vaid ettekäändeks, et alustada siiani kestvat sõjalist tegevust Lähis-Idas, millest sõjatöösturid on kokku ajanud hiigelvarandusi.

Tony tõi välja ka selle, et Osama bin Ladeni nimi tuli uudisankrute huulile Bushi administratsiooni anonüümsetelt allikatelt ning on jäänud terrorirünnakute ametlikuks peasüüdlaseks tänini, kuigi vahepeal on välja tulnud hulgaliselt tõestusmaterjale, mis näitavad vastupidist.

Rooke näitas kohtule ka detailseid tõendeid selle kohta, kuidas WTC 7 ei saanud kuidagi lennukite pärast kokku kukkuda. Liiatigi langes hoone maatasa vabalangemise kiirusel, mis 1500 arhitektist ja insenerist koosneva organisatsiooni “Arhitektid ja insenerid 9/11 tõe eest” sõnul on võimatu. Nimelt olid hoones enne kokkukukkumist vaid mõned tulekahjud ja organisatsioon on seisukohal, et hoones kasutati lõhkelaenguid.

 

Moraalne võit – edusamm 9/11 liikumise jaoks

Algselt oli plaanis kohtuistungile tunnistajatena kaasata ka eelnevalt loetletud eksperdid, kuid tehnilistel põhjustel, mida Rooke’i jurist Mahtab Aziz ei täpsustanud, jäi see teostamata. Siiski oli kohtunik tema sõnul juba enne istungit kõikide ekspertide poolt saadetud materjalidega tutvunud ja võttis neid otsuse tegemisel arvesse.

Ringkonnakohtunik Stephen Nicholls ütles, et isegi kui ta nõustuks ametlikult tõestusmaterjalides esitatuga, ei anna see talle alust Rooke’i õigeks mõista.

Nicholls määras Rooke’ile TV-maksu maksmata jätmise eest 6-kuulise tingimisi karistuse, kuid otsustas talle trahvi mitte määrata. Ka tagantjärele ei pea mees TV-maksu maksma, kuid tema tasuda jäävad 200 naela maksvad kohtukulud.

Kohtust väljudes kommenteeris Rooke West Sussex Gazette’ile, et tulemuseks oli viigiseis, sest kohtunik oli tõestusmaterjalidega tutvunud ja otsustas teda mitte trahvida.

Rooke kutsus kõiki üles 9/11 ametlikku versiooni ümberlükkavaid materjale võimuorganitele esitama. Ta loodab ka, et astub esile veel inglasi, kes samal põhjusel TV-maksu tasumast keelduvad – ehk õnnestub seeläbi taas saada aega kohtuniku ees lisamaterjale esitada.

 

Allikad: West Sussex Gazette, Reinvestigate 911, Global Research

Lühikest videot Horshami kohtusaalist välja jäänud 9/11 tõeliikujatest näed siit.

Loe lisaks: AE911Truth, The Examiner

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt