California politsei tulistas taserist viipekeeles suhtlevat meest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2014 kell 11:25taser-21California politsei on korduvalt sattunud meedia tähelepanu alla oma ründava käitumise pärast. Ühel juhul kasutasid Hawthorne’i politseinikud taserit autistliku lapse peal ning kui lapse vanemad kaebasid, arreteerisid nad lapse nädal hiljem. Eelmisel aastal arreteeris Hawthorne’i politsei aga mehe, kes filmis neid avalikus kohas ning tulistas siis mehe koera, kui see oma peremehe poole jooksis; hiljuti jõudis meediasse ka California kiirteepolitsei kummaline ohvreid abistava tuletõrjuja arreteerimise lugu ning sarnaseid vahejuhtumeid on veelgi. Nüüd siis esitab California politsei vastu hagi Jonathan Meister, kurt mees, keda politsei viipekeeles suhtlemise püüde peale taseriga ründas.

 

Umbes aasta tagasi, veebruaris 2013, pakkis kurt Jonathan Meister oma autosse asju, kaasa arvatud lumelauavarustust. Hiljuti oli piirkonnas toimunud mitmeid rööve, mistõttu sündmust pealt näinud naaber tundis muret võimaliku röövi pärast ning hüüdis kurti meest. Meister loomulikult ei reageerinud hüüdele ning naaber otsustas kutsuda politsei.

Politsei saabumisel jälgisid neli politseiametnikku Meisterit asju autosse kandmas. Kui mees politseid märkas, asetas ta kastid maha ning liikus politsei poole, kasutades viipekeelt, et anda märku oma kuulmispuudest. Politsei Meisteri žestidele ei vastanud vaid haaras mehe randmetest ja väänas ta maha.

Politseiametnikud Jeffrey Salmon, Jeffrey Tysl, Erica Bristow ja Mark Hultgren tõlgendasid kurdi mehe viipeid kui vastuhakku, lõid teda käte ja jalgadega ning surusid maapinnale. Kui Meister juba maas oli, tulistas üks politseinikest meest väidetavalt kaks korda taseriga. Politsei jätkas Meisteri löömist kuni mees teadvuse kaotas, siis eskorditi ta haiglasse ning esitati süüdistus politsei ründamises. Ehkki politsei kirjelduste järgi oli Meister järjest agressiivsem ja vägivaldne, võeti Meisteri süüdistus kohe siiski tagasi.

Meister kaebab California politsei kohtusse tsiviilõiguste rikkumise eest. Kuna Meister on kurt, sõltub ta suhtlemisel oma kätest. Politseiametnike äkiline valus rünnak ei lasknud Meisteril suhelda, ta tõmbas seetõttu refleksiivselt eemale oma käed, püüdes anda märku oma olukorrast.

Hawthorne’i politsejaoskonna ametliku avalduse kohaselt puudus Hawthorne politseijaoskonna politseinikel väljaõpe selliste vahejuhtumite jaoks, kus suhtlus võib erinevatel põhjustel olla raskendatud. Toetudes aga neile paljudele juhtumitele, mis just selle konkreetse Hawthorne’i politseijaoskonna ametnikel viimastel aastatel juhtunud on, jääb üle vaid arvata, et midagi on tõsiselt lahti selle konkreetse politseimeeskonna treeningus või USA korrakaitses üldiselt.

 

Allikad: The Raw Story, Daily Mail, Jonathan Turley

Foto: electronicvillage.blogspot.com

 

Toimetas Hendrik Mere 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt