USA-s vahistas politsei kannatanuid abistava tuletõrjuja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2014 kell 18:30chp-arrests-chula-vista-firefighterCalifornias vahistas kiirteepatrull avariiohvreid abistava tuletõrjuja vaid seetõttu, et viimane keeldus erakorralises olukorras valesti pargitud tuletõrjeautot liigutamast. Uudistekanal KFMB jäädvustas vahejuhtumi videole ning kui uudis internetti jõudis, tekitas see paljudes kodanikes suurt pahameelt. See vahejuhtum on kahjuks näide mõningate politseinike arvamusest, et nende käske tuleb täita olenemata sellest kui ohtlikud, ebaloogilised või tühised need ka ei oleks.

 

Vahejuhtum leidis aset teisipäeva õhtul, kui kohalikud tuletõrjujad ja California kiirteepatrulli üksused vastasid autoõnnetuse kutsele Chula Vistas Californias. Esimesena jõudsid sündmuskohale tuletõrjujad, kes parkisid oma tuletõrjeautod sõiduteele, blokeerides sel moel liikluse ja kaitstes sündmuspaigal olijaid. Õnnetuses, kus Ford Mustang kiirteebarjääri tabas, üle katuse rullus ning lähedalasuvale ehitusplatsile maandus, sai viga kaks inimest. Praegu on kannatanute olukord teadmata.

Kui aga kiirteepatrull õnnetuskohale jõudis, hakkasid nad nõudma tuletõrjujatelt oma masinate liigutamist ning ähvardasid neid arestiga. Uudistekanali KFMB väitel jõuti üks tuletõrjemeeskond sündmuskohalt ära saata enne, kui meeskonnas olnud parameedik jõudis kannatanutele abi osutada.

Kui üks politseinikest nõudis, et tuletõrjuja Jacob Gregoire oma masina eemale viiks, keeldus 12-aastase kogemusega tuletõrjuja  politsei nõuet täitmast ning jätkas avariiohvrite abistamist. Seepeale viidi mees käeraudades politseiautosse, kust ta 30 minuti pärast vabanes. Kiirteepolitsei pressiesindaja sõnul oli Gregoire masin ainus kolmest sündmuskohal olnud tuletõrjeautost, mida politsei palvetele vastavalt ei liigutatud, tuletõrjeametnikud aga väidavad, et Gregoire’il oli täielik õigus oma autot mitte liigutada.

 

Politsei võimumängud

Chula Vista tuletõrjebrigaadi juht Dave Hanneman nimetas politsei tegevust naeruväärseks. Tuletõrjujate ühingu president John Hess aga kiitis tuletõrjuja Gregoire tegevust, sõnades, et too oli sündmuskohal kodanikke kaitsmas ning oli valmis seda tehes endale kindlaks jääma. Hess lisas veel, et masina juht parkis auto vastavalt tuletõrje standarditele ja treeningul õpitule. “Raske on ette kujutada selgitust, mis võiks õigustada politsei käitumist sellises olukorras,” kommenteeris Hess.

Tegemist on vahejuhtumiga, mis demonstreerib mõningate politseinike arvamust, et nende kohuseks ei ole mitte kaitsta ja teenida, vaid olla kindlad, et kõikidele nende käskudele  ükskõik kui ohtlikud, ebaloogilised või tühised need ka ei oleks, tuleb alluda kõhklematult. Näiteks 2009. aasta juunis leidis aset vahejuhtum, kus Oklahoma politsei käskis kiirabiauto juhil peatuda, käitudes temaga agressiivselt vaatamata kiirabiautojuhi mitmele meeldetuletusele, et autos on haige patsient.

Eelmise aasta lõpus leidis aset aga veel õudusttekitavam juhtum, milles Missourist pärit Ryan Miller üritas päästa oma surevat last põlevast majast. Kui isa eiras politsei käsklusi põlevasse majja oma last päästma mitte minna, ründas politsei Ryan Millerit taseriga kolm korda. 3-aastane Riley Miller leiti hiljem oma magamistoa ukse juurest surnuna.

 

Vaata videot tuletõrjuja vahistamisest:

 

Allikad: Infowars, Daily Mail, RT

Foto: dcclothesline.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt