Ekspresident Juštšenko visati erakonnast välja? Ei – see otsus juba tühistati!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2013 kell 18:12 

Erakonna Meie Ukraina Kiievi linnaorganisatsioon otsustas laupäeval aastatel 2005-2010 presidenditoolil istunud Viktor Juštšenko erakorrast välja visata, sellest teatas partei poliitnõukogu esimees Sergei Bondratšuk.

Veidi hiljem aga otsus tühistati. “Me tühistasime Kiievi linnaorganisatsiooni otsuse kui erapooliku, mis sellisena rikub partei reglementi,” ütles Meie Ukraina poliitnõukogu üks liikmetest Irina Vannikova. Seejärel tagandas poliitnõukogu hoopis Bondartšuki enda.

 

Meie Ukraina Kiievi allorganisatsiooni nõukogu algses otsuses märgiti, et 2012. aasta parlamendivalimiste ajal tekitas Juštšenko partei autoriteedile märkimisväärset kahju. Dokumendis märgiti ka seda, et Juštšenko ei täitnud endale võetud ühiskondlikke kohustusi partei võlgade tasumisel 2009. aasta eest. Bondratšuk ütles, et pärast parteist väljaarvamist ei ole Juštšenko enam erakonna liider.

 

Kuid pärast Juštšenko otsuse tühistamist teatas Irina Vannikova, et Meie Ukraina poliitnõukogu otsustas omakorda tagandada Sergei Bondratšuki ja peatada partei Kiievi linnaorganisatsiooni tegevuse kuni ümberregistreerimiseni ning valimiskonverentsi korraldamiseni 16. märtsil.

 

Viktor Juštšenko on sündmuse kohta jaganud ka juba esimesed kommentaarid. “Olen väga rahul. Partei tõestas täna oma võitlusvalmidust,” ütles ta ajakirjanikele ja lisas: “Me liigume kongressi ja oma alusdokumentide uuendamise suunas. Meie Ukraina on ühtne!”

Juštšenko sõnul oli tegu ebakompetentsete inimeste tekitatud intriigidega. “Ma ei taha neid isegi kommenteerida, kuna kõik selle kohta käivad otsused on partei poliitnõukogu poolt juba tehtud.”

 

Allikad: Postimees, Kommentarii, Ukra News

 

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt