Ukraina eitas relvatarneid Gaddafile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2013 kell 20:55 

 

Kiiev ei ole eksdiktaator Muammar Gaddafi vastase ülestõusu puhkemise järel Liibüale relvastust tarninud, teatas Ukraina välisministeeriumi infopoliitika ameti direktori kohusetäitja Evhen Perebõjnis kolmapäeval vahendab BNS.

 

Perebõjnise sõnul ei ole Ukraina võimud näinud ÜRO ekspertide raportit, milles väidetakse, et Ukraina tarnis relvi Liibüale. “Me ei ole seda raportit näinud, ja me kommenteerime seda raportit meedias alles siis, kui oleme sellega tutvunud,” ütles ta. Ta lisas, et Ukraina ei ole tarninud relvi Liibüale alates kodusõja puhkemisest.

Ajaleht The Washington Post kirjutas kolmapäeval, et Ukraina, Araabia Ühendemiraadid, Armeenia ja Albaania tarnisid ebaseaduslikult Gaddafi valitsusele relvi. Ajaleht viitas teisipäeval ÜRO Julgeolekunõukogus levitatud dokumendile, mille kohaselt on kinnitust leidnud fakt, et nimetatud riigid tarnisid ülestõusu ajal Gaddafi režiimile ebaseaduslikult relvi.

 

Allikad: BNS, Washington Post

Foto: thinkprogress.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt