G20 rahandusministrid lubasid maailmamajandust hüppeliselt turgutada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2014 kell 16:52G20 suurriikide rahandusministrid leppisid pühapäevasel tippkohtumisel Sydneys kokku poliitilistes meetmetes, mille abil lubavad suurendada maailmamajanduse kogutoodangut järgmise viie aasta jooksul enam kui kahe triljoni dollari võrra.

 

Ministrid lubasid tõsta G20 riikide sisemajanduste kombineeritud kogutoodangut järgmise viie aasta jooksul kahe protsendi võrra enam kui näitavad praegused prognoosid, mis võiks omakorda tuua kaasa kümnete miljonite uute töökohtade loomise. Et riikide rahandust mitte liigselt survestada, rakendatakse selleks konkurentsi, investeeringuid, töökohti ja kaubandust toetavaid meetmeid.

Novembris Brisbane’is toimuval tippkohtumisel oodatakse igalt G20 liidrilt laiapõhjalise kasvustrateegia esitamist, mis oleks esimeseks sammuks teel plaanitava kasvuni.

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) prognoosi kohaselt kasvab maailmamajandus 2014. aastal 3,7 protsenti ning G20 kava abil võib osutuda võimalikuks suurendada seda näitajat järgmise viie aasta jooksul poole protsendipunkti võrra aastas.

G20 liikmed moodustavad maailmamajandusest ligikaudu 85 protsenti. 2012. aastal oli maailmamajanduse kogutoodang ligikaudu 72 triljonit dollarit.

Maailmamajandus on kiratsenud 2008. aasta finantskriisist ja järgnenud üleilmsest majandussurutisest saadik ning selle taastumist on pidurdanud nii Euroopa kasinusmeetmed, USA kõrge töötuse määr kui ka Hiina seni võimsa majanduskasvu pidurdumine.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, The Sydney Morning Herald

Foto: drpinna.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt