Salapärased surmad: pankurite enesetapud jätkuvad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2014 kell 13:50580x230_financial-crisisEelmisel nädalal kirjutasime kummalisest pankurite enesetapulainest, mis viimaste nädalate jooksul on kõneainet tekitanud. Finantsmaailma probleemide kuhjumisele viitavad märgid ilmselt aina kinnistuvad, sest vaid kaks nädalat pärast JP Morgani pankuri Gabriel Magee enesetappu on järjekordne firma töötajatest surnud. 37-aastane Ryan Henry Crane on juba viies pankur, kes viimaste nädalate jooksul enesetapu teinud on.

 

Ryan Henry Crane oli JP Morgani New Yorgis asuva Global Program Trading osakonna tegevdirektor. 14 aastat firmas töötanud Crane’i surma kohta ei ole hetkel palju informatsiooni avaldatud; teadaolevalt suri mees 3. veebruaril oma kodus Stamfordis Connecticutis. Surma põhjust ei ole avalikustatud.

Pankurite Gabriel Magee, Mike Duekeri, William Broeksmiti ja Richard Talley (lisaks Tim Dickensoni, kelle surma põhjus pole veel avalikustatud) hiljutised surmad on andnud alust spekulatsioonidele, et need kuulutavad ette tulevast suurt finantskrahhi.

Panganduses töötavaid inimesi on üle maailma miljonites ning paljud neist on seotud ka nii riigisiseste kui ka rahvusvahelise kaubandusega tegelevate rahvusvaheliste korporatsioonidega. Nende ühingute liikmete suremine ei ole tegelikult ebatavaline, kui mõelda, et tegemist on äärmiselt stressirohke ja rusuva tööga. Ent viimaste järjestikuste surmade valguses ei tasu kõrvale heita ka teooriat, et enesetapud võivad olla lavastatud.

Globaalse finantssüsteemi paljastumise, majandusliku rahutuse suurenemise ja panganduse aina kaootilisemaks muutumisega seoses on ka üsna tõenäoline, et paljud asjasse pühendatud isikud, kes on hakanud kas vilepuhujateks või kriminaaluurimiste tunnistajateks, äkitsi “enesetapu teevad”.

 

Allikad: Infowars, Zerohedge, Stamford Daily Voice, Telegram, Secrets of the Fed, Bloomberg News

Foto: asheredelman.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.